Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 24d. 21:58

Baltarusių solistė Margarita Levchuk savo pasirodymus dedikuoja kovojantiems tėvynainiams

Margarita Levchuk (viduryje, su rožine suknele)
Asmeninio archyvo nuotr. / Margarita Levchuk (viduryje, su rožine suknele)

Šią savaitę „Kandido“ spektakliuose Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dainavusi operos solistė Margarita Levchuk kiekvieną savo pasirodymą dedikuoja už demokratiją savo šalyje kovojantiems drąsiems ir ryžtingiems Baltarusijos žmonėms, rašoma pranešime.

„Šitą tradiciją pradėjome dar Baltarusijoje: koncertą, kuriame atlikome W.A.Mozarto „Requiem“, skyrėme žuvusiems taikiose demonstracijose, o koncertą, kuriame skambėjo G.B.Pergolesi „Stabat Mater“ – visoms Baltarusijos motinoms“, – sako M.Levchuk.

Šią savaitę LNOBT rodytus Leonardo Bernsteino operetės „Kandidas“ spektaklius, kuriuose dainavo Kunigundos partiją, operos solistė irgi skyrė didvyriškiems tautiečiams. Trečiadienio spektaklį ji pranešė skyrusi Baltarusijos darbininkams, penktadienio – savo tautiečiams gydytojams.

Šeštadienio „Kandido“ spektaklį M.Levchuk dedikavo savo šalies sportininkams, palaikantiems judėjimą už laisvę ir demokratiją Baltarusijoje. Spektaklį stebėjo ir 2012 m. Londono olimpinių žaidynių prizininkė Aliaksandra Herasimenia, kuri po atsisveikinimo su profesionaliu sportu įkūrė ne tik plaukimo mokyklą, bet ir Baltarusijos sporto solidarumo fondą. Fondas, kuriam vadovauja laikinai Lietuvoje prieglobstį radusi A.Herasimenia, padeda dėl aktyvios pilietinės pozicijos nukentėjusiems, materialinės paramos ir galimybių treniruotis netekusiems Baltarusijos sportininkams.

„Operos dainininko ir profesionalaus sportininko profesijos panašios: ir vienur, ir kitur be kasdienių treniruočių daug nepasieksi. Tik mums, dainininkams, užtenka lavinti savo balso stygas... Pati nesu pavyzdinga sportuotoja – neslėpsiu, man trūksta valios sunkesnei kūno mankštai. Užtat dar labiau žaviuosi sportininkais profesionalais, kuriems niekada nepritrūksta jėgų ilgoms, fiziškai varginančioms treniruotėms“, – pasakoja M. Levchuk, primenanti, kad šiuo metu ir pilietiškai aktyvių sportininkų, ir menininkų dalia Baltarusijoje panaši, todėl būtina vieniems kitus padrąsinti ir palaikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/