Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 23d. 07:29

Kauno kariliono muzikos festivalyje skambės klasikos, tango ir roko melodijos

Kaune vyks kariliono muzikos festivalis
I.Navickaitės nuotr, / Kaune vyks kariliono muzikos festivalis
Kauno karilionas – neatsiejama miesto ritmo dalis, dar nuo tarpukario savo varpų taktu diktuojanti miestiečių ir miesto svečių nuotaiką. Trečiasis tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis, rengiamas Kauno menininkų namų ir šiemet vyksiantis paskutinįjį vasaros savaitgalį kviečia pasinerti į šio unikalaus instrumento pasakojamas muzikines istorijas ir mėgautis tarptautine, įvairialype festivalio programa.

Šiemet festivalio programa, kuruojama Kauno miesto karilionininkų Juliaus Vilnonio ir Austėjos Staniunaitytės-Proietta, tęsia šią liniją ir pristato karilionininkes iš Lenkijos ir Ukrainos – Anną Kasprzycką bei Iryną Riabchun – šalia miestiečiams puikiai pažįstamų J.Vilnonio ir Stanislovo Žilevičiaus.

„Miestiečiams jau pažįstamas tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis tampa įpusėto kariliono muzikos koncertų ciklo kulminacija. Per metus organizuojame daugiau nei 30 koncertų sekmadieniais ir švenčių bei atmintinomis dienomis, programą atlieka ilgamečiai Kauno karilionininkai.

Džiaugiamės tarptautinio kariliono muzikos festivalio metu sutraukdami ir profesionalus, ir šio instrumento entuziastus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, galinčius pristatyti ir pažinti itin platų kariliono galimybių spektrą,“ – pranešime spaudai cituojama Kauno menininkų namų vadovė Rūta Stepanovaitė.

Marijos Stanulytės nuotr. /Kauno karilionas
Marijos Stanulytės nuotr. /Kauno karilionas

Karilionininkų parengtose programose skambės legendinių kompozitorių J.S.Bacho, L. van Beethoven, G.F.Handel, F.Chopin ir kitų kūrėjų muzikos interpretacijos varpams, taip pat – tango muzikos meistro A.Piazzola ir amerikiečių grando P.Glass kūriniai. Kaip ir pastaraisiais metais, koncertų publika turės galimybę pamatyti tai, kas paprastai lieka nematoma: aikštėje įrengtas ekranas tiesiogiai transliuos bokšto viršūnėje varpais skambinančiais karilionininkus.

Vienas iš pagrindinių festivalio akcentų – ypatingas vakarinis koncertas, vyksiantis rugpjūčio 31 d. 21 val., atskleisiantis karilioną dar vienu, netikėtu kampu: dialoge su mušamuoju instrumentu vibrafonu.

Vibrafono garsai, skambinami Mariaus Šinkūno, susipins su varpų muzika, atliekama kitų festivalio dalyvių – A.Kasprzyckos, I.Riabchun, J.Vilnonio ir S.Žilevičiaus, o Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokštą nuspalvins šviesų programa. Vakaro programoje malonių atradimų sau sutiks kiekvienas – nuo „Disney“ ir „Hario Poterio“ filmų melodijų iki roko grandų „Led Zeppelin“.

Festivalio partneriai Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus savaitgalį taip pat kvies į kūrybingas edukacines programas, džiuginsiančias tiek mažiausius, tiek vyresnius festivalio svečius. Taip pat veiks Kauno menininkų namų kultūros informacijos centras, miestiečius ir miesto svečius supažindinsiantis su plačiu Kauno (ir ne tik) kultūros lauku.

Karilionas dažnai vadinamas vienu demokratiškiausių instrumentų pasaulyje, kadangi jo koncertai vyksta atvirose erdvėse, o atliekama muzika gali mėgautis visi miesto gyventojai. Šis instrumentas – chromatiškai suderintų varpų komplektas, galintis stebinti netikėtomis variacijomis.

Koncertų salės nuotr./Kariliono klaviatūra
Koncertų salės nuotr./Kariliono klaviatūra

Kariliono klestėjimo ištakos – Vakarų Europoje: Olandijoje, Belgijoje ir Šiaurės Prancūzijoje, kur centrinėse aikštėse bokštuose įkurdintų varpų gausmas miestų gyventojus kviesdavo į mišias bei įspėdavo apie artėjančius įvykius.

Kauno karilionas skamba nuo 1937 m. – Mechelene (Belgija) varpų liejykloje išlietas modernus karilionas buvo užsakytas gen. Vlado Nagevičiaus ir kompozitoriaus Juozo Tallet-Kelpšos iniciatyva. Šiandien Kauno karilionas turi 49 varpus bei atnaujintą klaviatūrą, o didžiausias kariliono varpas „Kaunas“ – Valdo ir Almos Adamkų dovana.

Kauno kariliono muzikos festivalis vyks rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 1 dienomis Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Festivalio renginiai nemokami. Visą festivalio programą rasite čia

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali