15min be reklamos
2021 07 28

„Synaesthesis“ plokštelės „Flaneur“ kūriniuose – kompozitorių santykis su miestu

Pasivaikščiojimuose gimstančių muzikinių idėjų legenda virto pirmąja Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ viniline plokštele „Flaneur“. Joje – nauji kompozitorių Juliaus Aglinsko, Dominyko Digimo ir Ramūno Motiekaičio kūriniai, apmąstantys pačių kūrėjų ryšį su miestu. Rugpjūčio 1 d., sekmadienį, 20 val. Lietuvos kompozitorių sąjungoje vyks vinilinės plokštelės pristatymas-koncertas, kurio metu „Flaneur“ terminą plačiau pristatys ir miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinevic, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Synaesthesis“ pristato vinilinę plokštelę „Flaneur“
„Synaesthesis“ pristato vinilinę plokštelę „Flaneur“ / Asmeninio archyvo nuotr.

„Flaneur“ – tai prancūziškas žodžio, kuris apibūdina po miestą be konkretaus tikslo vaikščiojantį žmogų, vilnietiška muzikinė interpretacija. „Synaesthesis“ apie tai, o kartu – savo pačių asmeninį ryšį su urbanistine aplinka pakvietė pamąstyti tris savaip stilistiškai artimus kompozitorius. Taip gimė trys visiškai nauji kūriniai – tai Juliaus Aglinsko „tylūs atspindžiai“, Ramūno Motiekaičio „1997-ieji regi mane“ ir Dominyko Digimo „sensescape“.

„Mano galvoje ryšys tarp Juliaus, Dominyko ir Ramūno kuriamos muzikos egzistavo jau seniai, tik reikėjo progos ir formato jį įprasminti. Jie man – labi „vilnietiški“ autoriai. Matau juos Vilniaus gatvėse ir stebiu, kaip jų kūrybos procesas įvyksta, tiesiogiai veikiamas miesto. Dominykas man – tarsi „Vilniaus žemėlapininkas“, kuris miestą koduoja partitūrose, garsinėje medžiagoje, subtiliai fiksuodamas garsinę miesto istoriją. O Julius yra tiesioginis paties vinilo pavadinimo „Flaneur“ įkvėpėjas. Daugybę kartų stebėjau jį vaikštantį gatve, iš jo eisenos ar žvilgsnio suprasdavau, kad tai – kūrybinis pasivaikščiojimas, „įsisavinant“ miestą ar per jį filtruojant savo kūrybines idėjas“, – pasakoja ansamblio „Synaesthesis“ vadovė Marta Finkelštein.

Rugjūčio 1 d. bus galima pirmą kartą visus tris vinilinės plokštelės kūrinius išgirsti gyvai, o apie „Flaneur“ terminą urbanistinių procesų kontekste pasakos miesto antropologė, dr. Jekaterina Lavrinevic.

Jau rugpjūčio 3 d. „Flaneur“, kartu su kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės „Solastalgia“ keliaus į Varšuvą, kur „Synaesthesis“ dalyvaus „Sinfonia Varsovia“ organizuojamame festivalyje. O rugpjūčio 20–22 d. „Flaneur“ audiovizualinės instaliacijos pavidalu bus pristatytas ir „SALVE!“ festivalyje Vilniuje.

VIDEO: Synaesthesis | Flaneur

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ pirmosios vinilinės plokštelės „Flaneur“ pristatymas – rugpjūčio 1 d., sekmadienį, 20 val., Lietuvos kompozitorių sąjungoje (A.Mickevičiaus g. 29, Vilnius). Durys atidaromos 19 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!