Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 7d. 12:15

Unikalus tradicinis gerklinis tuvių dainavimas skambės Vilniuje ir Kaune

„Chirgilchin“
„GM gyvai“ nuotr. / „Chirgilchin“
Jau lapkričio pabaigoje Lietuvos klausytojai turės unikalią galimybę prisiliesti prie tolimosios Tuvos, paslaptingo Rusijos krašto į šiaurę nuo Mongolijos, kultūros – į mūsų šalį atvyksta pripažinta ir be galo įdomi grupė „Chirgilchin“.

Sunkiai peržengiamoje Altajaus-Sajano kalnų apsuptyje glūdinti Tuva pasauliui tapo žinoma dėl savo dainų, o tiksliau – specifinio gerklinio dainavimo. Šis atlikimas pasižymi tuo, jog dainuojama varijuojant skirtingais garsais, išgaunamais vokalą maišant su iš plaučių atkeliaujančiu oru bei lūpomis formuojant melodiją.Toks klajoklių dainavimas, paprastai laikomas tik vyriškosios lyties privilegija, gali skambėti kaip fleita, švilpukas ar paukščio giesmė.

Tarpusavyje persipinantys tuvių dainavimo stiliai sėkmę atnešė ir grupei „Chirgilchin“. Atlikėjai, kurių pavadinimas tuvių kalba reiškia „Juodoji arbata“ arba „Arbata be pieno“, išsiskiria itin retu reiškiniu – specifinius vokalo sugebėjimus kartu su trimis atlikėjais vyrais demonstruoja ir dailiosios lyties atstovė Aidasmaa Koshkendey.

Su niekuo nesumaišomas gerklinis dainavimas, palydimas retam lietuviui pažįstamų tradicinių instrumentų, mūsų šalyje gyvai skambės jau antrąjį kartą – praėjusiais metais čia didžiulo klausytojų susidomėjimo ir ovacijų sulaukusius koncertus surengė populiarieji „Huun Huur Tu“.

„Grupės „Huun Huur Tu“ koncertas su kaupu pateisino ir net viršijo ne tik mūsų, bet ir visų klausytojų lūkesčius – gerklinio dainavimo atstovai publikai atiduoda be galo daug teigiamos energijos, klausantis jų tarsi atsiduri kitoje erdvėje ir mintimis nukeliauji labai toli. Šiemet laukiame ne ką prastesnio pasirodymo“, – kalbėjo jau šeštus metus Lietuvoje pasaulio muziką populiariniančios organizacijos „GM gyvai“ steigėjas Žilvinas Švarplys.

Kviečiame nepraleisti neeilinės galimybės pasimėgauti tolimo krašto, išlaikiusio senąsias tradicijas ir savyje slepiančio žmogaus, dvasių bei gamtos paslaptis, tradicinės muzikos skambesiu. Garsiųjų „Chirgilchin“ vizitas mums siūlo jų melodijose išgirsti gaivaus vėjo gūsį, bekraštes stepes, jurtas, prisiliesti prie šamanizmu bei budizmu persmelktos kultūros ir bent trumpam mintimis nukeliauti į mistiškąją Tuvą.

„Chirgilchin“ koncertai:

Lapkričio 19 d., 19 val., Šv. Kotrynos Bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Lapkričio 20 d., 17 val., loftas „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101, Kaunas)

Moksleiviams, studentams ir senjorams – 25 proc. nuolaida (nuolaida netaikoma koncerto dieną). Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt ir koncerto vietoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX