Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 liepos 24d. 17:42

Vasarą į sostinę sugrąžins pietietiški ir romantiški Kristupo vasaros festivalio koncertai

Trio Zingaros
Kristupo vasaros festivalio nuotr. / Trio Zingaros
Nors lietuviška vasara prikrečia išdaigų, pavaišindama netikėto lietaus ar staiga nukritusios temperatūros porcija, tačiau Kristupo festivalyje pietietiško dvelksmo tikrai nepritrūks: liepos pabaigoje viešės svečiai iš tolimosios Argentinos, skambės gražiausios ispaniškos bei Lotynų Amerikos dainos, atskries atgarsiai ir iš romantiškojo Paryžiaus...

Liepos 25-ąją į Šv. Kotrynos bažnyčios sceną žengs egzotiškas svečias iš Argentinos. Tai – gitaristas ir vokalistas Alejandro Montero, pristatysiantis savo trio „Zingaros“. Kiekvienas jo programos kūrinys – tikra klajokliško gyvenimo istorija. A. Montero yra grojęs graikų, arabų, žydų, armėnų grupėse tų tautų nacionaliniais instrumentais. 2004-aisiais jis sumanė sujungti muzikoje čigoniškų dainų, argentinietiško tango ir flamenko polėkį su šiuolaikiška dvasia – taip atsirado trio „Zingaros“. Šis keistas gitaros, smuiko ir akordeono ansamblis pavertė sudėtingą A. Montero misiją įmanoma.

Estų gitaros autoritetas Heiki Mätlikas savo pasažais papuoš ispaniškų bei Lotynų Amerikos autorių dainų programą. Jis pasirodys drauge su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate dainininke Asta Krikščiūnaite (liepos 26-ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje). A. Krikščiūnaitė – išpuoselėto, lankstaus balso savininkė, tad jai paklūsta tiek stambios formos kūriniai, tiek kamerinė muzika.

Per savo kūrybinės veiklos metus, dainininkė atliko daugiau nei 80 operinių bei koncertinių partijų, virš 300 kamerinės muzikos kūrinių. Ji pastebėta, įvertinta ne tik Lietuvoje: 2004 m. apdovanota Baltosios žvaigždės ordinu už nuopelnus Estijos kultūrai; 2005 m. tapo Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ laureate; o 2012 m. A. Krikščiūnaitei įteiktas Lenkijos Respublikos kultūros ministro garbės apdovanojimas „Už nuopelnus lenkų kultūrai“.

H. Mätlikas profesoriauja Estijos muzikos ir teatro akademijoje, veda meistriškumo kursus Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Ispanijoje, JAV, Japonijoje, yra gitaros vadovėlių ir enciklopedijos autorius. Jo įrašus leidžia įtakingos JAV, Vokietijos, Suomijos kompanijos.

Liepos 29-ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje jaukaus muzikavimo tradiciją nauju projektu pratęs Lietuvoje gyvenantis belgų gitaristas Chrisas Ruebensas. Kartu su savo ansambliu jis paruošė vasarišką programą, kurioje netrūksta subtilios elegancijos, persmelktos neapčiuopiamo žavesio. Tad nenustebkite, kad skambant E. Piaf, T. Dutronc, J. Brel, G. Brassens dainoms, pasijusite lyg jaukioje lauko kavinukėje, Eifelio bokšto papėdėje...

Trys žavingi vakarai Šv. Kotrynos bažnyčioje ir spalvinga pasaulio muzikos paletė – tai tikras delikatesas nepamirštamų potyrių išsiilgusiai širdžiai...

Koncertai vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius), pradžia – 19 val.: liepos 25 d. – Trio Zingaros (Argentina); liepos 26 d. – Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Heiki Mätlikas (gitara, Estija); liepos 29 d. – Chris Ruebens Ensemble.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

17:27
02:58
18:16

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata