Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 21d. 13:55

Amžinybėn palydėtas Algirdas Klova, žymus lietuvių kompozitorius

Atsisveikinimas su kompozitoriumi Algirdu Klova
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Atsisveikinimas su kompozitoriumi Algirdu Klova
Trečiadienį artimieji atsisveikino su žymiu Lietuvos kompozitoriumi Algirdu Klova. Kolegos jį prisimena kaip universalų muziką.

Iš Kompozitorių namų, kuriuose su juo galėjo atsisveikinti artimieji, urna buvo išnešama trečiadienį 12 val.

A.Klova atgulė Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Apie kompozitorių

A.Klova gimė 1958 metais Kaune, jis buvo universalus kompozitorius bei atlikėjas, vienas pirmųjų folk-jazz propaguotojų šalyje, bene geriausiai buvo žinomas kaip kantri muzikos puoselėtojas.

„Mirė šį rytą ir staiga, netikėtai (...) Jis buvo visų galų meistras – ir rašyti, ir groti, ir kurti, ir megzti ryšius, ir kitiems padėti, visada buvo šiltas ir draugiškas žmogus“, – BNS sakė Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Radvilė Buivydienė.

1983 metais A.Klova baigė Lietuvos konservatoriją (J.Juzeliūno klasę).

1983–1991 m. dirbo Lietuvos radijo garso režisieriumi. 1984–1988 m. vadovavo Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ instrumentinei grupei. 1991–1994 m. buvo radiofono „Vilniaus varpas“ muzikos redaktorius ir laidų vedėjas.

Nuo 1992 m. su A.Luniu buvo Tarptautinio instrumentinio folkloro festivalio „Griežynė“ organizatorius. 1995 m. Lietuvos country muzikantų asociacijos įkūrėjas, viceprezidentas, 1996–1999 m. prezidentas. Nuo 2001 m. „Blue grass“ tarptautinės asociacijos narys ir atstovas Lietuvai. 1980 m. įkūrė kantri muzikos grupę „Kikilis“, iki 1985 m. jai vadovavo, 1988 m. įkūrė folkloro ansamblį „Vydraga“ ir buvo jo vadovas. 1996 m. subūrė „Country Blues Session Band“, kuris 1999 m. konkurse „Country Europa Mrągowo“ laimėjo II premiją. „Folk-jazz“, „world music“ vienas pirmųjų propaguotojų Lietuvoje.

Jis sudarė ir išleido daugiau kaip dešimt lietuvių muzikos folkloro rinkinių, savo kūrybos ir ansamblio „Vydraga“ kompaktines plokšteles, knygas „JAV fidlerių melodijos“ (2000), „JAV vaikų dainos“ (2002).

A.Klova koncertavo Lietuvoje ir užsienyje (Latvijoje, Švedijoje), kaip solistas ir su ansambliais dalyvavo festivaliuose su džiazo, roko, kantri muzikantais.

Jo kūrybai būdingas melodingumas, improvizaciškumas, joje gausu liaudies muzikos elementų, yra ir minimalizmo bruožų.

A.Klova apdovanotas įvairiais apdovanojimais ir premijomis, 2003 metais tapo „LATGA-A“ metų autoriumi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/