Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 25d. 15:20

Galutinis LMTA sprendimas – Jonas Vaitkus nusižengė akademinei etikai

Jonas Vaitkus Kultūros ministerijoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Jonas Vaitkus Kultūros ministerijoje

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) senatas atmetė prof. Jono Vaitkaus skundą dėl Etikos komiteto nutarties, todėl sprendimas dėl J.Vaitkaus akademinės etikos nusižengimų lieka galioti. Šis senato verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

Apie šį sprendimą pirmadienį 15min pranešė LMTA Viešųjų ryšių skyrius.

Kaip skelbta anksčiau, LMTA Etikos komitetas inicijavo studentų apklausą apie akademijos aplinkoje patirtus susidūrimus su psichologiniu smurtu ir priekabiavimu, akademijoje veikė pasitikėjimo linija. Atsiliepimus dėl studijų aplinkos teikė buvę ir esami LMTA studentai, paaiškinimus ne kartą pristatė ir pats prof. Jonas Vaitkus.

Iš šiuo metu studijuojančių studentų skundų dėl prof. Jono Vaitkaus elgesio negauta, tačiau studijas baigę absolventai patvirtino, kad prof. Jonas Vaitkus elgėsi neetiškai, jo veiksmuose trūko pagarbos žmogaus orumui. Tyrimo metu surinkti išsamūs duomenys patvirtino, kad prof. Jonas Vaitkus, parinkdamas dėstymo metodus bei bendraudamas su Akademijos studentais, nesilaikė etiškų asmeninių santykių, atsakomybės ir pagarbos normų.

LMTA rektorius, gavęs Etikos komiteto sprendimą, atsižvelgęs į jo rekomendacijas dėl poveikio priemonių, gali imtis visų jo įgaliojimus atitinkančių poveikio priemonių.

Vasario mėnesį seksualiniu priekabiavimu J.Vaitkų apkaltino buvusi studentė Eglė Lekstutytė bei viena anonimiškai liudijusi studentė. Apie nederamą režisieriaus elgesį pranešė ir scenografė Simona Biekšaitė, buvusi režisieriaus asistentė Judita Juknelė bei aktorė Rita Sistrunk.

J.Vaitkus anksčiau 15min yra sakęs, jog visos viešojoje erdvėje skelbtos istorijos apie nederamą jo elgesį su studentėmis ir pavaldinėmis yra laužtos iš piršto. Žiniasklaidai išplatintame laiške jam mestus kaltinimus J.Vaitkus vadino šmeižto kampanijos, kurią vykdo Rusijos propagandiniai kanalai, dalimi.

Anksčiau dėl šmeižto žadėjęs kreiptis į teismą, J.Vaitkus šių planų atsisakė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai