Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 gegužės 28d. 13:26

Įkurta Kultūros leidinių asociacija

Spauda
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Spauda

„Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“ bei „Metai“ įsteigė Kultūros periodinių leidinių asociaciją. Tikimasi, kad prie jos prisijungs ir kita kultūrinė periodika.

Asociacijos tikslas – ginti periodinių leidinių interesus ir jiems atstovauti, ugdyti kultūrinius visuomenės poreikius, propaguoti profesionaliąją kultūrą, kultūros ir meno analizei bei refleksijai taikyti aukščiausius profesionalumo kriterijus.

Pirmajai dvejų metų vadovo kadencijai išrinkta savaitraščio „7 meno dienos“ vyriausioji redaktorė Monika Krikštopaitytė, nurodo steigėjai.

„Ilgainiui išryškėjo suvokimas, kad gerbiam vienas kito darbą labiau, nei norime konkuruoti, o kultūros leidinių skirtingumas yra privalumas ir turtingesnės visuomenės požymis. Asociacija yra proga susikalbėti tarpusavyje ir būti geriau girdimiems, kai svarstomi nauji ar seni rėmimo modeliai“, – sakė M. Krikštopaitytė.

Pasak asociacijos iniciatorių, narių skaičius netrukus turėtų vienyti per 10 kultūrinių leidinių, tarp jų bus „Šiaurės Atėnai“, „Naujasis Židinys-Aidai“, „Artnews“ir kiti.

Asociacijos nariais kviečiami tapti juridiniai asmenys, leidžiantys periodinius leidinius, kurių turinį sudaro ne mažiau kaip 80 proc. meninės kūrybos ir profesionalios kultūros refleksijos bei analizės.

„Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius Gytis Norvilas sako, kad susivienyti kultūros leidinius privertė finansavimo, sklaidos problemos. „Metų“ vyriausiasis redaktorius Antanas Šimkus tikisi, kad asociacija suteiks galimybę „ne tik patiems išlikti, bet ir prisidėti prie gyvybiškai svarbaus kultūrinio lauko išsaugojimo bei puoselėjimo“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

15:03
13:00
05:27

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/