Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 vasario 1d. 15:35

Įsimintiniausiu 2017 metų Kauno menininku tituluotas Gintaras Balčytis

Gintaras Balčytis
„Kaunas pilnas kultūros“ interviu su Gintaru Balčyčiu stop kadras / Gintaras Balčytis
Sausio 31 d. Kauno menininkų namų sudaryta komisija išrinko įsimintiniausią 2017 m. Kauno menininką. Komisijos, kurią sudarė menotyrininkė Linara Dovydaitytė, menininkas ir POST galerijos direktorius Andrius Pukis, muzikologas Edvardas Šumila bei architektūrologė Jūratė Tutlytė, sprendimu įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko titulas atiteko architektui Gintarui Balčyčiui.

Kaip skelbiama Kauno menininkų namų pranešime spaudai, šis prizas menininkui skirtas už Kauno autobusų stoties projektą, kuris, komisijos nuomone, yra sėkmingai suplanuotos viešosios erdvės pavyzdys. Projekte efektyviai įveiklintos erdvės sukuria verslui bei bendravimui palankią aplinką, padeda į viešąją miesto erdvę įtraukti bendruomenes, projektą lydėjo sėkminga komunikacinė akcija.

„Man, kaip architektui, džiugu ir svarbu, kad žmonės pradeda pastebėti teigiamus architektūros pokyčius. Nors dažnai ši sritis priimama kaip nekilnojamasis turtas, gavęs tokį apdovanojimą, tikrai pasijauti menininku. Ir tai prideda tikėjimo, kad žmonėms gyvenimo aplinka, jos grožis, funkcionalumas yra svarbūs“, – leidiniui „Kaunas pilnas kultūros“ teigė rinkimų nugalėtojas architektas G.Balčytis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno autobusų stoties atidarymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno autobusų stoties atidarymas

Įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko rinkimuose taip pat dalyvavo šie Kauno kūrybinių sąjungų pasiūlyti kandidatai – operos solistas Liudas Mikalauskas bei tapytojai Povilas Ramanauskas ir Rosanda Sorakaitė.

Paskutinę šių metų sausio savaitę įsimintiniausią 2017 m. Kauno menininką rinko ir žiūrovai, balsavimo anketą galėję užpildyti Kauno menininkų namų internetinėje svetainėje. Publikos simpatijų prizą – 400 eurų – 81 žiūrovų balsų skirtumu laimėjo operos solistas, dainininkas L.Mikalauskas. Menininkas į rinkimus pasiūlytas Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus už pasiekimus muzikos srityje ir ryškius praėjusių metų vaidmenis Kauno muzikiniame teatre.

Dvidešimtuosius įsimintiniausio Kauno menininko rinkimus šiais metais lydėjo diskusijų ciklas, kurio metu apsvarstyti šių laikų menininkui aktualūs klausimai: meno kūrėjo statusas šiandien, santykis tarp meno ir komercijos, taip pat meno premijų gausa ir jų nauda meno kūrėjui Lietuvoje.

„Džiaugiuosi, jog į diskusijas tiek fizinėje, tiek internetinėje erdvėje aktyviai įsitraukė tiek patys menininkai, tiek Kauno miesto bendruomenė. Sulaukėme pasiūlymų ir dėl pačių rinkimų formato. Mano ir Kauno menininkų namų komandos nuomone, tai ženkliai galėtų prisidėtų prie rinkimų aktualumo ateityje“, – teigė Kauno menininkų namų direktorė Rūta Stepanovaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali