Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 11d. 22:45

K.Donelaičio muziejų ir Kidulių dvarą tvarkys už ES pasienio bendradarbiavimo projektams skirtas lėšas

Paminklas Kristijonui Donelaičiui Gumbinėje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Paminklas Kristijonui Donelaičiui Gumbinėje

Pasirašyta sutartis, pagal kurią jau kitais metais žadama sutvarkyti Kristijono Donelaičio muziejų bei kleboniją Tolminkiemyje ir Šakių rajone esantį Kidulių dvaro svirną. Tam prireiks apie milijono eurų. Pinigų tikimasi iš Europos Sąjungos pasienio bendradarbiavimo projektams skirtų lėšų.

Šakių savivaldybė, viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras „Nemunas“ ir Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus parašais patvirtino – jau kitąmet gavus finansavimą Tolminkiemyje bus tvarkomi: Kristijono Donelaičio muziejus bažnyčioje, kur poetas ir kunigas palaidotas kriptoje, senoji klebonija ir Kidulių dvaro svirnas.

K.Donelaičio muziejuje planuojama įrengti geoterminį šildymą, pakeisti inžinerinius tinklus ir sutvarkyti vidų.

Muziejaus tvarkybos planas jau rengiamas. Šalia esanti senoji klebonija apgriuvusi labiau – reikia restauruoti sienas, stogą, tvarkyti aptrupėjusius pamatus ir inžinerinius tinklus. Jau dabar galvojama, kaip atgaivinti dailės plenerus, ąžuoliukų sodinimo tradiciją parke ir kaip į Tolminkiemį pritraukti kuo daugiau turistų iš Lietuvos.

Jau parengtas ir Šakių rajone esančio XIX amžiaus vidurio Kidulių dvaro svirno tvarkymo planas. Lig šiol išlikę daugiau nei 20 įvairių dvaro statinių – rūmai, oficina, kalvė, sūrinė ir kiti.

Buvusiame svirne planuojama įrengti ekologinio turizmo centrą.

Rusija bendriems su Lietuva projektams žada skirti daugiau nei 8 mln. eurų.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas