Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 14d. 13:18 , Atnaujinta: 2021 balandžio 14d. 13:36

Kauno rajono savivaldybė atideda sprendimą iš Juškų muziejaus iškeldinti jo kūrėjus

Antano ir Jono Juškų muziejus
Muziejaus nuotr. / Antano ir Jono Juškų muziejus

Kauno rajono savivaldybė neribotam laikui atideda sprendimą iškeldinti iš Juškų muziejaus Vilkijoje ten gyvenančią muziejininkų porą.

„Kol įstatymų kūrėjai neišaiškins ar nenustatys tvarkos, kaip reikia sureglamentuoti tą klausimą, tol jokio iškeldinimo nebus. Taip pat nedarysime jokių remontų ir intervencijų“, – trečiadienį BNS sakė Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas.

Pasak jo, pagal susitarimą Arūnas ir Vida Sniečkai iš Juškų muziejui priklausančių patalpų turėtų išsikraustyti iki gegužės pabaigos, tačiau šis susitarimas nebus vykdomas.

„Tą susitarimą pratęsime, kol atsiras aiškumas“, – teigė vicemeras.

Sniečkai 2019 metais atsisakė siūlomo savivaldybės būsto ir pažadėjo iki 2021 metų gegužės 21 dienos išsikraustyti iš „Juškynės“.

Tačiau, anot savivaldybės, atėjus sutartam laikui, muziejininkas apsigalvojo ir viešai pareiškė, kad niekur nesikels. Be to, imta rinkti parašus, kalbėti apie protesto akcijas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Paulius Visockas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Paulius Visockas

Trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį Kauno rajono vicemeras P.Visockas sakė, kad muziejų remontuoti būtina, jis turi atitikti sanitarinius ir higienos reikalavimus, būti pasiekiamas žmonėms su negalia.

Vicemeras teigė, kad šiuos darbus norėta spėti įvykdyti iki 2022 metų, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine.

„Atsiradus emociniam fonui, nenorime drastiškų priemonių priimti, norime susitarti“, – kalbėjo P.Visockas.

Jis pabrėžė, kad uždaryti Juškų muziejaus niekas neketino ir neketina, taip pat nežadama iš pareigų atleisti dabartinių jo darbuotojų.

Kauno rajono savivaldybės muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas tvirtino, kad šiuo metu įstatymai neleidžia žmonėms gyventi muziejaus patalpose.

Seimo komiteto posėdyje dalyvavęs A.Sniečkus teigė, kad jis su žmona gyvena ne pačiame muziejuje, o 20 kvadratinių metų ploto priestate. Tačiau šis būstas nėra įteisintas kaip tarnybinis butas.

Muziejus buvusioje Vilkijos parapijos klebonijoje visuomenininkų iniciatyva pradėtas kurti sovietmečiu, o 1990 metais jo steigėju tapo Kauno rajono savivaldybė.

Arūno Sniečkaus ir jo žmonos Vidos pastangomis muziejuje sukaupta šimtai eksponatų. Vieni vertingiausių – A.Juškos rankraščiai, šio tautosakininko ir etnografo užrašytos liaudies dainos, padavimai.

„Juškynėje“ vyksta tarptautiniai dūdmaišininkų festivaliai, švenčiamos kalendorinės šventės, rengiamos etnografinės vakaronės, plenerai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/