Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 13:55

Kultūros kolektyvai nepateks į skiepijimo prioritetinių grupių sąrašą – etapinė vakcinacija ne už kalnų

Scena iš spektaklio „Valia“ (rež. Vladimiras Gurfinkelis)
Dmitrijaus Matvejevo nuotr. / Scena iš spektaklio „Valia“ (rež. Vladimiras Gurfinkelis)
Pirmadienį dirigentui Ričardui Šumilai savo feisbuko paskyroje viešai iškėlus klausimą dėl prioritetinio kultūros darbuotojų skiepijimo, 15min dėl šio klausimo kreipėsi į atsakingas institucijas. Anot Aistės Šukštos, sveikatos apsaugos ministro patarėjos ryšiams su visuomene, naujų prioritetų į sąrašą įtraukta nebus.

Kol kas prioritetų sąrašuose į „Euroviziją“, Venecijos architektūros bienalę vykstančių delegacijų nariai.

Pirmiausia 15min kreipėsi į kultūros ministrą Simoną Kairį. Ministerija raštu atsiuntė tokį atsakymą:

„Sveikatos apsaugos ministerijai esame pateikę siūlymą į prioritetinių skiepijamų asmenų grupių sąrašą įtraukti kontaktą su kitais asmenimis turinčius kultūros darbuotojus ir didžiausius kultūros bei meno darbuotojų kolektyvus.

Dėl išsamesnių komentarų vakcinacijos tema būtų tikslinga kreiptis į SAM, juk dabar dedama daug pastangų pradėti masinei vakcinacijai, o šalies savivaldybės savo ruožtu stengiasi skiepyti nuo COVID-19 vis jaunesnio amžiaus grupių gyventojus.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Simonas Kairys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Simonas Kairys

Anot sveikatos apsaugos ministro patarėjos ryšiams su visuomene Aistės Šukštos, jeigu kolektyvas yra juridinis vienetas ir jį sudaro daugiau nei 100 žmonių, jis ir šiuo metu gali skiepytis.

Ričardas Šumila neseniai feisbuko įraše skelbė, kad LNOBT ne kartą kreipėsi dėl vakcinacijos:

„Jau mėnesis virš LNOBT bei kitos kultūros įstaigos stengiasi būti vakcinuotos, rašo raštus Kultūros ministerijai, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Vilniaus miesto savivaldybei ir kitoms atitinkamoms įstaigoms, atsakymas – dar palaukit. Kiekvieną dieną girdim paklausimus iš orkestrantų, šokėjų, choristų, solistų, darbuotojų, kada galėsim vakcinuotis? Ir tai yra suprantama.“

„Jie turi kreiptis ne į ministeriją, bet į savivaldybę“, – teigė A.Šukšta.

15min teiravosi, ką daryti jeigu kolektyvą sudaro, tarkime, 60 žmonių. Orkestras, baleto artistai, choras dirba tik artimo kontakto būdu. Ar įmanoma, kad šie žmonės bus įtraukti į prioritetinį skiepijimo sąrašą?

„Naujų prioritetų sąraše nebus. Ministras Arūnas Dulkys tą minėjo praėjusią savaitę, nes mes jau viena koja esame etapinėje visuomenės vakcinacijoje, – teigė ji. – Šiuo metu teikiamas prioritetas suvakcinuoti asmenis, šiuo metu esančius prioritetinėse grupėse. O jeigu grupės pakliūna, tai labai kviečiame galimybe tuo pasinaudoti.“

Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybės atstovas spaudai Paulius Vaitekėnas pažymėjo – savivaldybė vykdo SAM, kuri ir nustato prioritetines grupes, nurodymus. „O atskiros prioritetinės grupės kultūros darbuotojams SAM nurodęs nėra“, – pridūrė.

TAIP PAT ŽIŪRĖKITE: Sveikatos ministras A.Dulkys: vakcinavimo prioritetų jau nebeperžiūrėsime

Jis priminė, kad tarp kūrėjų esama ir vyresnių nei 45 metų amžiaus, tad jie registruotis skiepui tikrai gali.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/