Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 19d. 16:37

Kultūros ministerija neorganizuos naujo paminklo A.Smetonai idėjos konkurso

Paminklo A.Smetonai vizualas
Kultūros ministerijos nuotr. / Paminklo A.Smetonai vizualas
Kultūros ministerija informavo Vilniaus miesto savivaldybę neturinti teisinio pagrindo iš naujo organizuoti meninės-architektūrinės paminklo prezidentui Antanui Smetonai idėjos konkurso, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Kultūros ministerija savo ruožtu įgyvendino visus reikalingus pavedimus organizuojant konkursą. Savivaldybei buvo išsiųstas tikslinės dotacijos sutarties projektas perduodant autorių turtines teises. Todėl rengti naujo paminklo idėjos konkurso ministerija neturi jokio teisinio pagrindo. Apie tai oficialiai informavome Vilniaus miesto savivaldybę ir lauksime iš jos aiškesnių atsakymų į kylančius klausimus dėl tolesnės paminklo A.Smetonai ateities“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Susipažinusi su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rezoliucija „Dėl Antano Smetonos paminklo“, Kultūros ministerija daro prielaidą, kad savivaldybė neplanuoja pasirašyti sutarties dėl šiam paminklui statyti skirtos specialios tikslinės dotacijos. Tokiu atveju nepanaudotos lėšos turėtų būti grąžinamos į valstybės biudžetą.

Paminklo A.Smetonai sukūrimo ir jo prieigų prie pastato Gedimino pr. 13, Vilniuje, įrengimo meninės-architektūrinės idėjos konkurso komisija pirmosios vietos laimėtoju išrinko projektą „622522“, kurio autoriai – Gediminas Antanas Sakalis, Kazys Venclovas ir Indrė Rakauskaitė.

Konkursą skelbė Kultūros ministerija, organizavo Lietuvos architektų sąjunga, finansavo Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Paminklo projektui įgyvendinti buvo numatyta skirti 250 tūkst. eurų.

15min primena, kad Vilniaus savivaldybės taryba balandžio pradžioje priėmė rezoliuciją, kuria prašoma Vyriausybės stabdyti konkurso rezultatų įgyvendinimą, nes jos atstovai nebuvo įtraukti į Kultūros ministerijos organizuoto projekto konkurso komisijos sudėtį, o projektams pateikti skirta per mažai laiko.

Be to, taryba įsipareigojo per du mėnesius apsvarstyti ir pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl alternatyvių vietų paminklui prezidentui Antanui Smetonai pastatyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/