Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 4d. 15:43

LATGA skyrė premijas „Auksinį liūtą“ Venecijos bienalėje pelniusioms autorėms

Lina Lapelytė, Rugilė Barzdziukaitė, Vaiva Grainytė
Andrej Vasilenko nuotr. / Lina Lapelytė, Rugilė Barzdziukaitė, Vaiva Grainytė

Antradienį Asociacijos LATGA taryba nusprendė skirti premijas trims šiuolaikinės operos „Saulė ir jūra“ autorėms – Asociacijos LATGA narėms – kompozitorei Linai Lapelytei, rašytojai ir dramaturgei Vaivai Grainytei bei režisierei ir scenografei Rugilei Barzdžiukaitei. Visoms kūrėjoms bus išmokėtos po 3000 eurų (neatskaičius mokesčių) siekiančios premijos, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos paviljonui 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pirmą kartą istorijoje skirtas pagrindinis bienalės apdovanojimas – „Auksinis liūtas“. Jo nusipelnė trys Lietuvos menininkės L.Lapelytė, V.Grainytė ir R.Barzdžiukaitė, kurių opera „Saulė ir Jūra“ rodoma istoriniame Venecijos arsenale, karo jūrų laivyno (Marina Militare) teritorijoje esančiame Magazzino No.42 pastate, kur gegužę duris atvėrė ir iki vėlyvo rudens veiks mūsų nacionalinis paviljonas. Asociacijos LATGA premijos skiriamos asmeniškai pačioms kūrėjoms, o ne nacionalinio paviljono išlaikymo išlaidoms padengti.

„Visų pirma dar kartą noriu pasveikinti visos asociacijos vardu šias puikias menininkes už Lietuvos vardo garsinimą tarptautinėje meno erdvėje. Tai tikrai labai svarbus įvertinimas ne tik joms pačioms, bet ir visam Lietuvos meno laukui bei neginčytinas įrodymas, kad mūsų šalies autorių kūriniai yra aktualūs ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu. Labai didžiuojamės savo narėmis ir linkime joms kūrybinės sėkmės ateityje!“ – sprendimą skirti premijas komentavo Asociacijos LATGA prezidentas prof. Teisutis Makačinas.

Visos trys menininkės yra beveik 5 tūkstančius įvairių sričių autorių vienijančios Asociacijos LATGA narės. Jas ši organizacija tarptautinių sutarčių pagrindu atstovauja ir užsienio šalyse. Šiuo metu Asociacija LATGA turi sutartis su 155 kolektyvinio autorių teisių administravimo bendrijomis visame pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:16
00:29
31:58

Dabar tu gali