Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 15, 17:03

Lietuvoje sertifikuotas pirmasis kultūros kelias

Lietuvoje sertifikuotas pirmasis kultūros kelias, skelbia Kultūros paveldo departamentas.
M.K.Čiurlionio muziejus
M.K.Čiurlionio muziejus / Roadtrip LT nuotr.

Tai – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kultūros kelias. Jam išduotas sertifikatas galios trejus metus.

Kultūros keliais siekiama sukurti ir populiarinti atskirą ar kelis maršrutus, kurie būtų grindžiami istoriniu keliu, kultūros koncepcija, pasaulinės svarbos asmenybe ar reiškiniu ir kurie būtų reikšmingi puoselėjant supratimą ir pagarbą bendroms europinėms vertybėms.

Kultūros kelių vystymu siekiama aktualizuoti kultūros paveldą, į atmintį grąžinti svarbius istorinius įvykius, išskirtines, pėdsaką istorijoje palikusias asmenybes, didinti galimybes susipažinti su kultūros paveldu, kurti aukštos kokybės kultūros produktus, sudaryti sąlygas jais naudotis, sudominti ir įtraukti vietos bendruomenes, skatinti skirtingų sektorių tarpusavio sinergiją, pritraukti lankytojų, puoselėti vietovių tapatybę ir pasididžiavimą jomis. Paveldosaugininkai tikisi, kad kultūros kelių sertifikavimas paskatins kultūros kelių operatorius efektyviau ir tvariau vystyti kultūros kelius.

Sertifikatas suteiks daugiau galimybių kultūros kelių operatoriams dalyvauti įvairiose valstybinėse programose, skirtose skatinti turizmą, kultūros paveldo išsaugojimą ir įveiklinimą, bendruomenių užimtumą, gyventojų verslumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą