Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 23d. 10:59

Meno kūrėjų socialinei apsaugai – papildomas 1 mln. eurų

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai
Kultūros ministerijos prašymu iš Vyriausybės rezervo papildomai skirtas 1 mln. eurų Meno kūrėjų socialinės apsaugos programai, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Šiemet karantino ir valstybės ekstremaliosios situacijos sąlygomis ženkliai padaugėjo meno kūrėjų, pretenduojančių į kūrybinių prastovų ir kitas išmokas iš šios programos lėšų. Lyginant su priešpandeminiais metais, meno kūrėjų, gavusių kompensacijas už kūrybines veiklos prastovas, skaičius šiemet išaugo daugiau nei 5 kartus.

„Meno kūrėjams pandemijos laikotarpis sukėlė išties didžiulių iššūkių, kurių poveikis vis dar tęsiasi. Veikianti Meno kūrėjų socialinės apsaugos programa leido greitai bei efektyviai reaguoti į sudėtingą situaciją ir konstruktyviai pagelbėti menininkams. Papildomai skiriamos lėšos leis dar labiau sušvelninti tebesitęsiančias įtampas ir kūrėjams ramiau išgyventi šį laikotarpį“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.

Kultūros ministerija pagal Meno kūrėjų socialinės apsaugos programą šiemet jau išmokėjo 760,7 tūkst. eurų už kūrybines prastovas, 863, 5 tūkst. eurų VSD įmokų ir 388,4 tūkst. eurų PSD įmokų.

Šiuo metu iš viso yra apie 4 tūkst. asmenų, kurie gali kreiptis dėl kūrybinės prastovos išmokos skyrimo ir mokėjimo ir kuriems gali būti padengiamos VSD bei PSD įmokos.

Plačiau apie Meno kūrėjų socialinę apsaugą skaitykite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
00:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°