Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 16:29

Mirė dailėtyrininkas, poetas, Dailininkų sąjungos narys R.Alekna

Žvakelė (asociatyvi nuotrauka)
Anne Nygård nuotr./ Unsplash nuotr. / Žvakelė (asociatyvi nuotrauka)

Šeštadienį, eidamas 90-uosius, mirė dailėtyrininkas, lietuviškosios kryždirbystės tradicijų paveldo puoselėtojas, poetas, Dailininkų sąjungos narys Romualdas Alekna.

Kaip pranešė Lietuvos žurnalistų sąjunga, iš pradžių keramikos mokęsis R. Alekna visgi didelį dėmesį skyrė dailėtyrai, daug rašė, bendradarbiavo su leidiniais – „Kultūros barai", „Literatūra ir menas", „Šluota", Panevėžio, Pakruojo, Radviliškio laikraščiais, žurnalais.

Prisimindama R. Alekną, sąjunga pažymi, kad jis daug rašė apie savo kraštą, žmones, jaunus autorius skatino kurti, ne vieną atvedė iki Dailininkų sąjungos slenksčio, vyresniuosius visuomenei pristatė monografijomis.

Parengė leidinius apie Antaną Dimžlį, Vladą Žuklį, Kazį Kisielių, Leoną Žuklį, Vytautą Bačėną ir kt. Dalyvaudavo pleneruose, pajūrio dailininkų ir anglų kalbai pasišventusių žmonių kūrybinėse stovyklose.

Kadaise dirbęs Pakruojo, Panevėžio dienraščių redakcijose, pradėjo spausdinti ir savo poeziją. Jos galima rasti ir almanachuose, „Plekšnių" klubo leidiniuose. Atspausdinti šeši autoriniai poezijos rinkiniai.

Komentarai
Temos: 2 Mirtis Netektis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/