Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 12d. 15:27

Palangoje bus įamžintas S.Povilaičio atminimas: autografas ant koncertų salės

Stasio Povilaičio atminimas bus įamžintas Palangos koncertų salės
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Stasio Povilaičio atminimas bus įamžintas Palangos koncertų salės

Jau šią vasarą kurorto svečiai galės įvertinti Palangoje gyvenusiam ir kūrusiam maestro Stasiui Povilaičiui skirtą atminimą. Jo indėlis muzikoje bus įamžintas autografu ant kurorto koncertų salės fasado.

Žinomo estrados dainininko atminimo įamžinimo komisija laimėtoju vienbalsiai išrinko Romo Klimavičiaus ir Gerdos Antanaitytės sukurtą projektą „Autografas”. Preliminari jo vertė – 24 tūkst. 200 eurų.

Šio sumanymo autoriai pažymi, kad S.Povilaitis ir buvusi Palangos vasaros estrada (dabar Palangos koncertų salė) – du neatsiejami reiškiniai, daugiau nei 40 metų lydėję ne vieną žmonių kartą.

„Šis duetas įprasmina Lietuvos estrados istoriją. Laikas pakeičia aplinką ir žmones, tačiau legenda išlieka. Siūlomas sprendinys – maestro autografo įspaudas, nugulęs ant Koncertų salės fasado elemento, įprasmina asmens ir vietos neatsiejamą tarpusavio ryšį“, – aiškino idėjos autoriai.

Asmeninio albumo nuotr. /Stasio Povilaičio atminimas bus įamžintas Palangos koncertų salės
Asmeninio albumo nuotr. /Stasio Povilaičio atminimas bus įamžintas Palangos koncertų salės

Konkursą laimėjusi architektė Gerda Antanaitytė 15min pabrėžia, kad autografas yra neatsiejama atlikėjo gyvenimo dalis, tai įamžinti atrodė reikšmingiausia.

„Stasys buvo paprastas žmogus, kiek girdėjome iš jo artimos aplinkos žmonių, nemėgo skulptūrų ir pompastikos, todėl nusprendėme, kad įamžinti jo atminimą įspaustu autografu bus tinkamiausia“, – aiškino architektė.

Anot idėjos autorės, gamybos darbai jau pradėti, juos planuojama užbaigti gegužę. Vasarojančius pasitiks jau atnaujintas Palangos koncertų salės fasadas.

„Man pačiai S.Povilaitis buvo autoritetas, jo dainos yra nesenstančios, todėl matyti, kad mūsų darbas įamžins jo atminimą, yra didelė garbė“, – džiaugėsi G.Antanaitytė.

Popdainininkas, dainų tekstų autorius S.Povilaitis mirė 2015 metų spalį. Jis daug koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, yra pelnęs A.Šabaniausko (1991 metais), Gintarinės palmės (1993 metais), Bravo (1997 metais ) premijas ir kitus apdovanojimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

kulturpolis.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/