Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 13d. 08:49

Romualdo Požerskio kūryba – Europos Sąjungos kultūros paveldo dalis

Fotomenininkas R.Požerskis
Kauno fotografijos galerijos nuotr. / Fotomenininkas R.Požerskis

Romualdas Požerskis atstovaus Lietuvai tarptautinėje parodoje „Another Europe“, kuri vyks iki  rugpjūčio 9 d. netoli Londono Kings Cross stoties.

Austrijos kultūros forumas Londone, EUNIC tinklas ir Europos Sąjungos atstovybė Londone pakvietė Europos Sąjungos šalies fotografus dalyvauti parodoje viešoje erdvėje Londone, kuri bus instaliuota ant specialiai sumontuotų suoliukų viešoje vietoje.

Paroda vyks keturias savaites prie vienos didžiausių Londono stočių – Kings Cross. Ši stotis ir jos apylinkės yra viena labiausiai lankomų ir dinamiškiausių vietų Londone, todėl tikimasi jog parodą pamatys tūkstančiai lankytojų.

Kauno fotografijos galerijos nuotr./Romualdas Požerskis atstovaus Lietuvai tarptautinėje parodoje „Another Europe“
Kauno fotografijos galerijos nuotr./Romualdas Požerskis atstovaus Lietuvai tarptautinėje parodoje „Another Europe“

Parodos tema – „Kitokia Europa“ (angl. „Another Europe“) susijusi su kultūros paveldu. Parodos kuratorius britas Hamish Park pasirinko neįprastą kultūros paveldo aspektą – nykimą. Kultūros paveldas parodoje interpretuojamas plačiai ir apima kultūrines, socialines ir ekonomines Europos Sąjungos ir atskiros šalies tradicijas.

Parodoje eksponuojamas Romualdo Požerskio darbas yra ilgametės menininko fotografijų serijos „Atlaidai“ (1974-2001) dalis. Šią seriją fotografas jau yra pristatęs daugelyje pasaulio šalių, ji ypač vertinama užsienio fotografijos profesionalų bei mėgėjų.

„Požerskio nufotografuoti dabartinėje Lietuvoje švenčiami atlaidai kelia ne vien nostalgiškų prisiminimų bangą tiems, kurie turėjo progos į tokius atlaidus važinėti dar prieškariniais laikais, bet ir pagarbą Lietuvos žmogui, kuris iki šiol išlaikė tikėjimą ir stiprų prisirišimą prie šių senųjų kaimo tradicijų.

Jo fotografijose, kaip ir mūsų atmintyje, stojasi prieš akis didžiųjų atlaidų epizodai: arklių traukiamos „pavados“, su jauniausiu sūnumi ant priekinio sosto tarp tėvo ir motinos, likusi šeimyna ant minkšto šieno toliau vežime; miestelyje ar bažnytkaimy kaimynų ir draugų susitikimai šventiškai pasidabinus, rimti pokalbiai vyrų būrelyje, šnibždėjimaisi tarp moterų“ (A. Kezys).

Parodos „Another Europe“ partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Parodos vieta: vyks King’s Cross – šalia King’s Boulevard ir Pancras aikštės, Londone, N1C 4AG

Parodos laikas: 2018 m. liepos 12 d. – rugpjūčio 9 d.

Daugiau informacijos: http://www.acflondon.org/events/another-europe/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma