Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 14:17

Šeštadienį V.Putvinskio gatvėje Kaune atsivers durys, kiemai ir istorijos

V.Putvinskio gatvės diena
V.Putvinskio gatvės diena
Tradicija tampanti „Putvinskio gatvės dienos“ šventė sugrįžta į Kauno širdį jau šį šeštadienį, gegužės 25 d. Trečiąjį kartą Kauno menininkų namų organizuojama šventė šiemet kviečia kauniečius ir miesto svečius pasinerti į atradimų, istorijų ir pramogų kupiną programą bei iš naujo atrasti šią unikalią, istorinę gatvę.

Kaip rašoma pranešime spaudai, dalis šių metų šventės renginių atrinkta atviro kvietimo metu iš pasiūlymų, pateiktų miesto bendruomenių ir įvairių iniciatyvų.

Prisijungė partneriai ir iš už Kauno ribų – Nidos meno kolonija ir „Rupert“ rezidencijų ir edukacijos centras. Šiemet šventė tematiškai skirstoma į dešimt sekcijų: infocentro, kino, kūrybinių dirbtuvių, atradimų, ekspozicijų, ekskursijų, koncertų, performatyviųjų menų, aktyvaus laisvalaikio bei atvirų durų erdvės.

Kvies ekskursijos ir atvirų durų dienos

Šių metų „Putvinskio gatvės diena“ pasižymi ekskursijų gausa. „Putvinskio gatvės dienos“ svečiams atsivers net keli objektai – Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus, P.Mažylio gimdymo namų vidinis kiemelis, taip pat – Kauno evangelikų reformatų bažnyčia, o Vytauto Didžiojo universitetas kviečia į pasivaikščiojimą po pačią V.Putvinskio gatvę, nupasakosiantį daugiasluoksnę jos istoriją.

V.Putvinskio gatvės diena
V.Putvinskio gatvės diena

Gatvės meno mėgėjų laukia pasivaikščiojimas po V.Putvinskio gatvės sienas puošiančius kūrinius kartu su Kauno gatvės meno festivaliu „NYKOKA“.

Atvirų durų dienas skelbia ypatingas A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus (Velnių muziejaus) vidinis sodelis, kuriame ošia dar paties tapytojo A.Žmuidzinavičiaus sodinti medžiai, garsiajame Lietuvos banko tarnautojų name esanti įvaizdžio studija „Vaizdas“, Kauno evangelikų reformatų bažnyčia ir UAB „Alter bonus“, įsikūrusi buvusioje JAV ambasadoje šalia Kauno funikulieriaus – ši erdvė šventės lankytojams pasiūlys pažvelgti į funikulierių kitokiu kampu.

Daugiau apie jį pasakos Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanas doc. dr. Giedrius Janauskas, kviečiantis į istorijų kupiną kelionę neseniai vėl pradėjusiu veikti funikulieriumi.

Bukinistų, blusturgio ir šokių maratono šurmulys

E.Levino skveras, esantis šalia funikulieriaus – vienas iš šventės traukos taškų. Šventės metu čia šurmuliuos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto E.Levino centro bei VDU Humanitarinių mokslų fakulteto inicijuojamas knygų turgelis, taip pat kalbėsis dr. V. Bachmetjevas, dr. T. Błaszczak bei dr. L. Boizou, vyks šachmatų mokymai, vedami Lietuvos šachmatų mokyklos, akrobatinės jogos užsiėmimai su „Acro Kaunas“ ir „Bombo feminista“ būgnų dirbtuvės. Ieškančius ne vien knygų kvies tėvo ir sūnaus Antinių skvere šalia Kauno menininkų namų veiksiantis blusturgis.

V.Putvinskio gatvės diena
V.Putvinskio gatvės diena

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjus įtrauks pirmasis Kaune šokio maratonas, atliepiantis legendines 10-ojo dešimtmečio tradicijas, inicijuojamas šokio studijos „In*Beat“.

Šokti čia galės visi, tiek mėgėjai, tiek profesionalai – judėti tiek džiazo, tiek hip-hopo ritmais. Labiau prie lyrikos linkstantys šventės dalyviai turėtų išskirti kauniečių mylimą slemą, šįsyk vėl vyksiantį prie vadinamųjų „Pompėjos“ laiptų. Mikrofonas čia atviras kiekvienam, norinčiam kažką pasakyti.

Įvairūs meniniai akcentai

Į Nacionalinį M.K.Čiurlionio dailės muziejų taip pat trauks ir kino mėgėjai – šiuo metu „Rupert“ rezidencijų ir edukacijų centre reziduojantis menininkas Herb Shellenberger siūlo sukuruotą kino programą „Laiškai draugams: Jonas Mekas ir draugai“. Šioje programoje – šiemet išėjusio legendinio kino kūrėjo J. Meko filmai, taip pat – eksperimentinio kino klasikų Chris Marker ir Margaret Tait juostos.

Kaip ir kasmet, „Putvinskio gatvės dieną“ žymi ir muzikiniai akcentai. Šiemet dalis scenos perleidžiama publikai – KMN terasoje vyks „Animalitos jam session“, kurioje į sceną galės kilti visi norintys.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauno menininkų namai
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauno menininkų namai

Muzikinę liniją tęs vilniečių roko grupė „Pilnatys“, KMN terasą užpildysiantys svajingu, jūros įkvėptu melodingo roko skambesiu. Neseniai debiutinį EP „Žuvys“ išleidę vilniečiai – jautrios, vasariškos muzikos kūrėjai, šventės svečius pakviesiantys kartu pasvajoti apie artėjančią ilgą vasarą.

Visi renginiai – nemokami. Pilna renginio programa su veiklų laikais – Kauno menininkų namų interneto svetainėje www.kmn.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu