Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 14:07

Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse
Sauliaus Žiūros nuotr. / Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

„Kuriu Vilnių“ – menas netikėtose erdvėse sugrįžta nauju konkursu. Miesto inicijuota programa jau trečius metus atgaivina primirštas sostinės erdves, per juos keliolika meno kūrinių jau papuošė įvairias miesto erdves, kitas idėjas dar planuojama įgyvendinti. O menininkai kviečiami dalyvauti jau trečiajame konkurse – idėjoms paremti savivaldybė vėl skyrė 0,5 mln. eurų. Paraiškų laukiama iki 2020 m. sausio 31 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Miestas vis gražėja ir ypatingų meno akcentų atsiranda net ir atokiausiuose miesto kampeliuose. Dėl „Kuriu Vilnių“ sostinėje atsirado įdomių meno objektų, unikalių instaliacijų, gatvės meno, pagyvinančių miestą ir kuriančių pridėtinę vertę viešosioms erdvėms. Kviečiu menininkus dalyvauti konkurse ir kurti savo mylimam miestui“, – kviečia meras Remigijus Šimašius.

Kaip ir kiekvienais metais, konkurse dalyvauti gali dalyvauti visi kūrėjai – tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, norintys papuošti sostinę savo darbais. Šiemet atsisakyta konkurse išskirti prioritetines miesto vietas, tad menininkai gali siūlyti bet kurią Vilniaus vietą savo menui. Tiems, kam reikia įkvėpimo, savivaldybė siūlo tris vietas, kuriose galėtų atsirasti „Kurių Vilnių“ naujausi projektai: Paupio takas, Šeškinės takas bei naujai įrengtas skveras ties Savanorių prospekto 42 namu.

Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse
Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Konkurse atsirado ir daugiau naujovių. Šiemet savivaldybė finansuos ir anksčiau sukurtus kūrinius, t. y. jau sukurtus iki programos „Kuriu Vilnių“. Keičiasi ir ekspertinio vertinimo kriterijai: šiemet bus vertinamas aukštas meninis pasiūlytų sprendinių idėjos lygis ir originalumas, poveikis artimiausiai aplinkai, bendruomenės pritarimas projektui bei projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas, nuosavas piniginis įnašas.

Projekto dėka mieste jau galite atrasti ir pasigrožėti šiais darbais:

• Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės „Vandens lelijos“

• Linos Šlipavičiūtės-Černiauskienės „Sienos prisimena“

• Gintaro Čaikausko ir skulptoriaus Tado Gutausko atminimo ženklas architektui A.Vivulskiui

• „Open Gallery“ menų fabrike „Loftas“

• Loretos Vaskovos „Ramybės stotelės“

• Mykolo Saukos skulptūros Viršuliškių miško parke

• Vlado Urbanavičiaus skulptūra raketų išradėjui Kazimierui Simonavičiui

• Dariaus Jaruševičiaus „Tapybos maršrutizatoriai“

• Lietuvos dailininkų sąjungos „Antakalnio sienos“

• Aušros Trakšelytės „Vilniaus kontekstai“

• Dovilės Bagdonaitės „Vilniaus langeliai“

• Simono Šerkšno „Šeškinės arka“

• Andriaus Labašausko ir Ryčio Urbansko „Patiltė“.

Visus darbus galite apžiūrėti čia: https://vilnius.lt/lt/kuriu-vilniu/

Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse
Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Menininkų, teikiančių paraiškas, prašoma aprašyti, kaip meno kūrinys darys įtaką pasirinktos vietos identitetui, inspiruos teigiamus vietos pokyčius. Tam šiemet bus skiriamas didelis dėmesys. Pagrindiniai programos „Kuriu Vilnių“ uždaviniai – atskleisti konkrečių miesto viešųjų erdvių identitetą ir skatinti teigiamus estetinius ir socialinius vietos ir bendruomenės pokyčius, menininkų raišką mieste, suburti gyventojų bendruomenes ir menininkus, gyvinti socialinę aplinką, skatinti diskusijas miesto meno tema.

Vienas pareiškėjas gali teikti daugiau nei vieną paraišką, o projektui įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto galima prašyti iki 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Paraiškų laukiama iki 2020 metų sausio 20 d.

Nuoroda į konkursą: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Paraisku-priemimas-meno-projektu-remimo-programai-Kuriu-Vilniu

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Esports namai

Maistas