Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 12:11 Atnaujinta 2022 05 19, 13:04

STT: kultūros ir meno projektų paraiškų ekspertinis vertinimas gali būti šališkas

Kultūros ir meno projektams bei stipendijoms skiriamo 23,7 mln. eurų finansavimo procedūros gali būti šališkos ir neobjektyvios, įspėja Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Specialiųjų tyrimų tarnyba / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Kaip nurodoma ketvirtadienį išplatintame pranešime, tą lemia netinkamas teisinis reglamentavimas. Šį vertinimą pareigūnai atliko gavę asmens pranešimą.

„Atliekant vertinimą nustatyta, kad kai kuriems ekspertams, įrašytiems į Lietuvos kultūros tarybos ekspertų duomenų bazę, yra paskirtos tos srities, kurių paraiškas pastarieji turėtų vertinti, stipendijos, o kai kurie iš jų stipendijas tam pačiam projektui gauna jau kelis finansavimo laikotarpius iš eilės“, – nurodo STT.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./STT darbuotojas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./STT darbuotojas

Tarnyba taip pat nustatė, kad išorės ekspertams nėra taikomi reikalavimai, kurie nustatyti ekspertams, įrašytiems į Lietuvos kultūros tarybos ekspertų duomenų bazę.

Tokiu būdu „sudaromos sąlygos paraiškas vertinti ekspertams, kurie neatitinka reikalavimų ir negali būti įrašyti į ekspertų duomenų bazę“.

STT atkreipia dėmesį, jog tvarkose nėra nustatyti kriterijai, pagal kuriuos Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas gali pakeisti ekspertų vertinimo rezultatus ar išvadas.

Vytenio Budrio nuotr./Lietuvos kultūros taryba
Vytenio Budrio nuotr./Lietuvos kultūros taryba

„Be to, sudarant ekspertų darbo grupes, prieštaraujant nešališkumo principui, ekspertas gali gauti atlygį iš tų juridinių asmenų, ar būti tų juridinių asmenų dalyviu, kurių paraiškas vertina“, – nurodoma pranešime.

STT siūlo tobulinti teisinį reglamentavimą, aiškiai ir detaliai nustatant ekspertų darbo grupių sudarymo, paraiškų vertinimo procedūras, pašalinant nešališkumo principo reglamentavimo trūkumus, kad būtų užtikrintas skaidrus finansavimo projektams ir stipendijoms skyrimo procesas.

Šiais metais Lietuvos kultūros tarybai skirtos lėšos kultūros ir meno projektams bei stipendijoms finansuoti sudaro daugiau nei 23,7 mln. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą