Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 8d. 16:48

Varėnos rajone vaikai pastatė savo bendruomenės centrą

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ Gudžiuose
„TechPersonalas“ nuotr. / „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ Gudžiuose
Vos pusketvirto šimto gyventojų turinčio Gudžių kaimo (Varėnos r.) vaikai įrodė, kad savas bendruomenės centras reikalingas ne tik dideliems, bet ir mažesniems kaimelio gyventojams. Šeštadienį Gudžiuose baigėsi „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, įnešusios šiek tiek sumaišties į ramią kaimelio kasdienybę. Per penkias dirbtuvių dienas viešojoje kaimo erdvėje išdygo mažųjų jo gyventojų suprojektuota, pastatyta ir iškilmingai atidaryta laisvalaikio erdvė, pačių statytojų „pakrikštyta“ vaikų bendruomenės centru, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Prieš kelis metus Gudžiuose buvo įrengta sporto aikštelė, kurioje būriuojasi vyresni kaimelio paaugliai bei jaunimas. Tačiau mažesnieji vaikai tarsi liko nuošalyje, jie neturi kur būti ir ką veikti. Todėl jaunesni vaikai norėjo savo erdvės, kurioje galėtų šeimininkauti savo nuožiūra“ – savo įspūdžiais dalinasi savanorių komandos kuratorė Aistė Mančiakaitytė.

Kartu su projekto savanoriais įvertinę kaimelio viešąsias erdves ir surengę viešus jų svarstymus – debatus – vaikai galiausiai išsirinko vietą greta Gudžių kultūros centro ir stadiono. „Vaikai turi daug idėjų, kurias norėtų įgyvendinti, tačiau to padaryti jiems, kitaip nei suaugusiems, nepavyksta. Jie taip pat minėjo, jog būtų puiku turėti ir vaikų skelbimo lentą“, – vaikų idėjomis dalinasi projekto savanorė Indrė Sakalauskaitė.

Po netrumpo idėjų svarstymo, vizualizavimo ir balsavimo, trečiąją dirbtuvių dieną galiausiai prasidėjo erdvės statymo darbai. Vaikai, padedami savanorių, tarp keturių aukštų medžių savo rankomis įrengė keturias supynes ir laipynes-karstynes. Šiame jaukiame vaikų bendruomenės centre vietos liko ir jų sugalvotiems ateities projektams – skelbimų lentai, knygų ir daiktų dalinimosi lentynai.

Projekto savanoriai tikisi, kad „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ taps įkvėpimu kaimelio bendruomenei toliau gražinti Gudžius, į šią veiklą įtraukiant vaikus ir atsižvelgiant į jų poreikius. „Po kelių metų bendruomenė plės mūsų su vaikais sukurtą erdvę, greta statys pavėsinę ir apjungs šias dvi zonas. Galbūt tai taps proga įgyvendinti ir kitas, mūsų nespėtas realizuoti vaikų idėjas“, – tikisi A.Mančiakaitytė.

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai jau šeštą vasarą vykstantis projektas, kurio metu savanorių architektų, menininkų, jaunimo darbuotojų ir kitų kūrybininkų komandos vyksta į mažuosius Lietuvos miestelius ir kaimus. Ten, penkias dienas trunkančių dirbtuvių metu, jie padeda įgyvendinti vietos vaikų ir jaunimo idėjas ir viešojoje erdvėje pastatyti jų sugalvotą objektą.

Gudžiai – tai tik pirmoji keliaujančių architektų stotelė šią vasarą. Jau antradienį, liepos 9 d., dirbtuvės prasidės Darsūniškyje (Kaišiadorių r.), o po to raudonasis architektų autobusiukas riedės į kitus mažiausius Lietuvos miestelius ir kaimus – Gražiškius (Vilkaviškio r.), Vyžuonas (Utenos r.), Pabiržę (Biržų r.), Endriejavą (Klaipėdos r.) ir Rudilius (Kupiškio r.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/