Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 3d. 17:06

Vilniuje bus kuriamas moderniausias geležinkelių muziejus regione

Vilniuje bus kuriamas moderniausias geležinkelių muziejus regione
„Lietuvos geležinkelių“ nuotr. / Vilniuje bus kuriamas moderniausias geležinkelių muziejus regione

„Lietuvos geležinkeliai“ ruošiasi vienintelio šalyje Geležinkelių muziejaus modernizacijai. Vilniaus traukinių stotyje įsikūręs muziejus taps moderniausiu geležinkelių muziejumi Rytų Europoje, geležinkelių istoriją ir ateitį pristatantis hologramomis, papildytos realybės patirtimis ir kitomis šiuolaikiškomis pasakojimo priemonėmis. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais „Lietuvos geležinkeliai“ skaičiuoja lygiai šimtą metų, kai pradėjo kursuoti pirmieji nepriklausomos Lietuvos traukiniai. Visa šimto metų istorija pristatoma šiame Geležinkelių muziejuje, kuris jau už poros metų lankytojus pasitiks interaktyvesnis, modernesnis ir dar atviresnis visuomenei.

„Nežinant praeities, sunku galvoti apie ateitį. Šimto metų „Lietuvos geležinkelių“ istorija užduoda mums aiškią kryptį – augti, tobulėti, siekti lyderystės. Visai Lietuvai svarbi bendrovės istorija yra saugoma mūsų muziejuje ir labai simboliška, jog kaip tik šiais metais, kai minimas „Lietuvos geležinkelių“ šimtmetis, mes galime pasidžiaugti pradedantys modernizuoti šią visuomenei skirtą erdvę“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Po atnaujinimo muziejus lankytojams pasiūlys eilę šiuolaikinių eksponatų, papildomos realybės patirčių, geležinkelių techniką iliustruojančių hologramų, bus atnaujinamas muziejaus audiogidas, kuriamos įvairios edukacinės priemonės. Bus atnaujinama ir muziejaus infrastruktūra, jo erdvės bus pritaikytos gausesniam lankytojų kiekiui, kultūrinių renginių organizavimui ir kitoms veikloms.

Muziejus yra išlaikomas „Lietuvos geležinkelių“ lėšomis. Kiekvienam traukinio bilietą įsigijusiam keleiviui suteikiama galimybė muziejų aplankyti nemokamai. Muziejaus modernizavimui 180 tūkst. eurų skyrė „Lietuvos geležinkeliai“, o 670 tūkst. pridedama iš ES fondų.

Atnaujinant muziejų, ypatingas dėmesys bus skiriamas muziejų lankantiems vaikams, kurie jau dabar mielai lanko šį muziejų, ypač jų dėmesį prikausto geležinkelių maketai, kuriais vyksta traukinių eismas. Pasak muziejaus vadovės Vitalijos Lapienėnės, šie eksponatai taip pat sulauks reikšmingo atnaujinimo.

„Muziejus sulaukia daug lankytojų iš vaikų darželių ir mokyklų. Šioms vaikų grupėms rengiame interaktyvius turus, rodome vidaus ekspoziciją, suteikiame galimybę valdyti traukinius specialiame makete. Taip pat, kviečiame juos į lauko ekspoziciją, kurioje gausu įvairiausių traukinių. Tikiu, kad šiuolaikiškai atnaujinę mūsų muziejų paliksime dar puikesnius įspūdžius“, – sako Geležinkelių muziejaus vadovė V.Lapienėnė.

Daugelį metų muziejų tobulinusi V.Lapienėnė priduria, jog didelis dėmesys bus skiriamas saugaus eismo geležinkelių prieigose skatinimui. Šiam tikslui bus pasitelkiamas ir traukinių eismo simuliatorius, kuris supažindins su dažniausiai atsitinkančiais incidentais geležinkeliuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/