Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 12d. 13:25

Vilnius kviečia įvertinti kūrėjus: siūlykite kandidatus sostinės mero premijai gauti

Remigijus Šimašius
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius

Prabėgę neeilinių išbandymų metai neabejotinai buvo ir vieni kūrybiškiausių – išgyvenimai, pristabdytas laikas namuose, neretai visiškoj vienatvėj, kūrėjams tapo susitelkimo naujai kūrybai, naujiems projektams ir išskirtinėms idėjoms laikotarpiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sostinės meras Remigijus Šimašius apdovanos ypatingai Vilnių savo kūryboje atspindėjusius menininkus specialia premija, kuri teikiama jau 16-us metus.

Ši mero premija skiriama už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitus kūrinius, kuriuose atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenybės.

„2020-ieji buvo lūžio metai, bet neabejoju, kad tapo ir paskata susitelkti, kurti, savitai pasakoti istorijas apie žmones, mylimą Vilnių. Kviečiu peržvelgti pralėkusius metus ir pastebėti tuos, kurie gebėjo prisišaukti mūzą karantinu pažymėtu laikmečiu ir sukurti išties įspūdingų kūrinių. Pastebėkime ir įvertinkime kūrėjus", – kviečia vilniečius R. Šimašius.

Apdovanoti 2020 m. labiausiai pasižymėjusius kūrėjus kviečiama siūlyti jau nuo dabar iki balandžio 1 d.

Siūlyti paprasta nuotoliniu būdu, per elektroninę savivaldybės paslaugų valdymo sistemą. Kandidatūras galima teikti čia. Siūlymus įvertins Vilniaus miesto savivaldybės mero premijos kūrėjams skyrimo komisija.

Siūlymus gali teikti Lietuvos kūrybinės sąjungos, meno kūrėjų organizacijos ir kitos kultūros organizacijos, kūrėjai. Vilniečiai negali.

Premijos teikiamos nuo 2005 m., o per penkiolika šių premijų teikimų metų jas gavo jau 28 kūrėjai. Tarp jų – Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė, Eglė Ridikaitė, Leonardas Gutauskas, Vytautas Tomaševičius, Darius Pocevičius ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/