Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 12 08, 13:27

Vyras suvalgė 120 tūkst. JAV dolerių vertės meno kūrinį – prie sienos priklijuotą bananą

Sprendimas buvo tikrai beprotiškas. O gal meno objektas per daug skaniai atrodė. Kaip ten bebūtų, vienas performanso atlikėjas sukrėtė minią „Art Basel“ parodoje Majamyje, kai šeštadienį griebė lipnia juosta prie sienos priklijuotą bananą ir jį suvalgė.
Temos: 2 Majamis Paroda

Tas bananas iš tiesų buvo italų menininko Maurizio Cattelano meno kūrinys, pavadintas „Komikas“, kuris anksčiau vienam prancūzų kolekcininkui buvo parduotas už 120 tūkst. JAV dolerių.

Savo instagramo paskyroje paskelbtame vaizdo įraše Davidas Datuna, save vadinantis Gruzijoje gimusiu amerikiečių menininku iš Niujorko, prieina prie banano ir jį nuplėšia nuo sienos. „Meno performansas ... alkanas menininkas, – pasakė jis ir nulupęs vaisių jo atsikando. – Ačiū, labai skanu“.

Keli šalia stovėję žmonės ėmė kikenti, o vėliau atskubėjęs meno galerijos darbuotojas nusivedė menininką į šalia esančią erdvę apklausti.

Tačiau galiausiai situacija buvo išspręsta be „maisto mūšio“.

„Jis nesunaikino meno kūrinio. Bananas yra idėja“, – laikraščiui „The Miami Herald“ sakė galerijos „Galerie Perrotin“ direktorius ryšiams su muziejais Lucienas Terrasas.

Pasirodo, kad meno kūrinio vertė yra patvirtinta autentiškumo sertifikatu, skelbia laikraštis. O bananą ir taip buvo ketinta pakeisti.

Naujas bananas prie sienos buvo priklijuotas praėjus vos penkiolikai minučių po D.Datunos performanso.

„Šis įvykis sukėlė didelę įtampą ir sulaukė didžiulio dėmesio, o mums nereikia tokių vaidinimų, – sakė L.Terrasas. – Tačiau atsakas buvo puikus. Jis daugelį žmonių privertė šypsotis.“

Galerijos direktorė Peggy Leboeuf sakė, jog prieš D.Datuną neketinama imtis jokių teisinių priemonių.

„Jis nebuvo suimtas, tačiau jo buvo paprašyta išeiti, – sakė ji. – Turime jo kontaktus ir kitos informacijos, tad galime imtis priemonių, tačiau nemanau, kad imsimės.“

M.Cattelano labiausiai yra žinomas dėl savo iš 18 karatų aukso sukurto visiškai normaliai veikiančio tualeto, kurį pavadino „Amerika“ ir kurį kartą net siūlė paskolinti JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Maždaug 5 ar 6 mln. JAV dolerių vertės tualetas vėl atsidūrė laikraščių antraštėse rugsėjį, kai buvo pavogtas iš Britanijos Blenheimo rūmų, kuriuose gimė Winstonas Churchillis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą