Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 12:15

„Ačiū tau, Islandija“ vėl kviečia smagiai padėkoti Islandijai

Ačiū tau, Islandija
Organizatorių nuotr. / Ačiū tau, Islandija

Jau rytoj, penktadienio vakarą, Vilniuje aštuntą kartą aidės skambūs šūksniai „Ačiū tau, Islandija!“, kuriais dėkojame už Islandijos istorinę drąsą ir draugystę Lietuvai. Primiršusiems primename - Islandija pirmoji šalis 1991 m. vasario 11 d. pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę. Jau tradicija tapusio renginio data taip pat pasirinkta ne atsitiktinai – birželio 17 dieną, šalies gyventojai švęs savo nacionalinę dieną.

Kaip ir kasmet tikslas yra ne tik padėkoti Islandijai, bet ir supažindinti lietuvaičius ir Vilniaus svečius su Islandijos kultūra, muzika ir t.t. Juk dažnas žino, kur įsikūrusi ši nedidelė vulkaninė sala, tačiau retas kuris gali plačiau papasakoti apie jos žmones ir jų tradicijas. Tad šį penktadienį Islandijos gatvė ir vėl pasipuoš gatvės vėliavomis ir žinoma jau spėjusia pagarsėti islandiška natūralios žolės pieva. Šiemet jos bus dvigubai daugiau nei pernai.

„Šiemet jau kelintą kartą tradiciškai uždarome gatvę ir paverčiame tai žalios pievos ir islandiškos kultūros oaze, kai savame mieste galime pasijausti kitaip nei pratę, o kartu prasmingai ir smagiai padėkoti Islandijai už tokį neįkainuojamą istorinį žingsnį,“ – kalbėjo „Ačiū tau, Islandija“ projekto sumanytojas Mantas Titas Urbonas.

Nuo 18.00 valandos prasidėsianti programa leis Jums pajausti daug islandiškos atmosferos. Kartu su Kino pavasariu bus rodomas islandų dokumentinis filmas „Viskas dėl šou“ apie praeito amžiaus cirko gyvenimą ir užkulisius, o filmo garso takelį specialiai sukūrė garsios islandų grupės „Sigur Ros“ nariai. Galėsime paklausyti įdomių islandiškų pranešimų (kaip kokioje konferencijoje) tiek iš islandų, tiek iš lietuvaičių lūpų. Rinksime islandiškiausios barzdos čempioną, šėlsime su Vikingo kaimo entuziastais, o Bjork ir savo kūrybos kūrinius atliks lietuvių indie muzikos grupė Abrokenleg.

„Nors Ačiū tau Islandija projektas yra mano pomėgis ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas, bet be partnerių palaikymo toks renginys būtų neįmanomas. Tad norėčiau padėkoti visiems mūsų rėmėjams, partneriams, Vilniaus miesto savivaldybei ir visiems gatvės barams, kurie palaiko šią idėją. O labiausia tai ačiū vilniečiams ir miesto svečiams, kurie savo buvimu daro šią šventę prasminga,“ – dėkojo Mantas Titas Urbonas.

Ačiū tau, Islandija 2019 renginys jau šį penktadienį, birželio 14, Islandijos gatvėje, Vilniuje. Renginys nemokamas.

Partnerio turinys
Temos: 2 Islandija Renginiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai