Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 7d. 14:02

Bitininkystės muziejaus šventėje – tamsiosios bičių šeimos įkėlimas į drevę

Bitės, drevė pušies kamiene
Muziejaus iliustracija / Bitės, drevė pušies kamiene
Ateinantį šeštadienį, liepos 10-ąją, Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikių kaime (Ignalinos r.) šurmuliuos „100 liepų žydėjimo šventė“, kurioje skambės dainos, vyks kūrybinės dirbtuvės ir netgi bus atstatomas vietinės (tamsiosios) bitės genofondas.

„Šimto liepų žydėjimo šventę pažinsite per Japonijos ambasados dėmesį ir ambasadorienės muzikinį pasveikinimą, per senovinio midaus skonį, per vietinių bičių įkėlimą į drevę, per dainingą sodų ir žolinių skulptūrų parodos atidarymą, per kūrybinių dirbtuvių patirtis, per liepų medaus skonį medaus kermošiuje ir žydinčių liepų svaigų kvapą visoje muziejaus teritorijoje“, – renginys anonsuojamas muziejaus „Facebook“ paskyroje.

„100 liepų žydėjimo šventėje“ sveikinimo žodį tars Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki. Kanklių muzika, lietuviška bei japoniška daina šventės svečius džiugins ambasadoriaus žmona Yuko Yamasaki ir kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė. Šventėje dalyvavus ir šventę filmuos televizijos žvaigždė, laidų vedėja Zita Kelmickaitė.

R.Danisevičiaus nuotrauka iš muziejaus „Facebook“ profilio/Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki su žmona Yuko Yamasaki.
R.Danisevičiaus nuotrauka iš muziejaus „Facebook“ profilio/Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki su žmona Yuko Yamasaki.

„Kviečiame į unikalią vietinės/lietuviškos bitės atkūrimo šventę. Kelsime vietines bites į natūralią drevę. Daromas puikus darbas – atkuriama lietuviška bitė, atstatomas vietinės bitės genofondas“, – sakė Bitininkystės muziejaus direktorė Danutė Indrašienė, pridurdama, kad lankytojams šventė bus nemokama.

Organizatorių iliustracija/Šventės programa
Organizatorių iliustracija/Šventės programa

Šventės kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus muilo gamybos amatininkai, kosmetikos, hidrolato gamintojai, o midaus virimo edukaciją rengia vienintelis Lietuvoje midaus somelje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

17:27
02:58
18:16

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas