Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 22d. 07:30

Bus minimos žymaus solisto Kipro Petrausko 125-osios gimimo metinės

Žymus operos solistas Kipras Petrauskas
P.Kalpoko portretas / Žymus operos solistas Kipras Petrauskas
Šįvakar, trečiadienį, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje vyks vakaras, skirtas Kipro Petrausko 125-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiemet sukanka 125 metai, kai gimė Kipras Petrauskas, žymus Lietuvos operos solistas, sukūręs daugybę vaidmenų įvairiose pasaulio scenose. Jis buvo profesorius, Lietuvos meno kūrėjų draugijos narys, mokytojas, išleidęs į kūrybos kelią ne vieną talentingą operos solistą, žmogus, tapęs nacionalinės operos įkūrimo simboliu. Drauge su vyresniuoju broliu Miku Petrausku, Kipras Petrauskas savo vardą į Lietuvos kultūros istoriją įrašė aukso raidėmis.

Vakaro metu bus dalijamasi prisiminimais apie Kiprą Petrauską, jo asmenybės spalvas, pedagoginį darbą – Maestro patirtis toliau keliauja iš kartos į kartą – vokalo subtilybes jo mokiniai perduoda savo studentams, ir taip nenutrūkstamai tęsiasi vokalinio meistriškumo gija.

Vakaro svečiai – prof. dr. Jonas Bruveris, Algirdas Janutas (tenoras), Kasparas Damulis (tenoras), Konstantinas Anikinas (baritonas), Lina Giedraitytė (fortepijonas), Gražina Zalatorienė (fortepijonas) bei M. ir K.Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus muziejininkės Vida Bingelienė ir Aušra Strazdaitė-Ziberkienė. Programoje skambės lietuvių bei užsienio kompozitorių arijos, dainos, bus skaitomi K.Petrausko laiškai.

Vakarą veda Laimutė Ligeikaitė. Pradžia 18 val. Įėjimas laisvas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams