Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 29, 11:42

Girulių bibliotekoje bus prisiminta Jurga Ivanauskaitė ir jos Tibetas

Klaipėdos miesto savivaldybės biblioteka tęsia literatūrinių renginių ciklą „Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – skaitome, matome, girdime“, ir trečiadienį, 18 val. visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į rašytojos Jurgos Ivanauskaitės atminimo vakarą „Jurga ir Tibetas“.
Jurga Ivanauskaitė
Jurga Ivanauskaitė / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Renginys tradiciškai vyks Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių filiale – bendruomenės namuose.

Negalėdama dalyvauti renginyje Ingrida Korsakaitė, Jurgos mama, specialiai tam vakarui parašė labai šiltą laišką klaipėdiečiams, kuriame nubrėžia pagrindinius savo dukros ėjimo Tibeto link punktyrus ir tuo pačiu pristato rašytojos, dailininkės, keliautojos Jurgos Ivanauskaitės (1961 – 2007)  fotografijų parodą „Tibetas: kita realybė“. Laiško skaitymu ir parodos atidarymu vakarą ir pradėsime.

56 fotografijose užfiksuota tai, „kas simbolizuoja ribą tarp dviejų tikrovių – kasdienės ir magiškosios, tai, kas įmena slaptąją erdvės ir laiko sankirtą, kurioje staiga gali prasidėti pasaulius ir žmogų perkeičiantis vyksmas“. 
„Žavėdamasi Jurga fotografavo budistų šventyklų ir vienuolynų architektūrą, spalvingus jų interjerus ir nemažiau spalvingus žmones – vienuolius, piligrimus, vaikus. Fotografavo rūstų Tibeto gamtovaizdį ir šventojo kalno Kailašo viršūnę. Siekdami nušvitimo apie šį kalną piligrimai turi apeiti 108 ratus.“

Renginyje matysime ištraukas iš aktorės ir režisierės Birutės Mar (Agnės Marcinkevičiūtės) dokumentinio-biografinio filmo, pristatančio rašytojos Jurgos Ivanauskaitės gyvenimą, kūrybą ir visuomeninę veiklą, perteikiančio rašytojos patirtį bei įamžinantį jos idėjas, klausysimės ištraukų iš jos kūrybos ir galėsime girdėti amžinai gyvą pačios Jurgos balsą.

Renginio dvasią padės sukurti Dianos Dainytės-Uribės skambantys dubenys – 3–4 tūkstančius metų siekianti Tibeto budistų tradicija.

Renginio vedėjas-režisierius Virginijus Vyšniauskas, žmogus, kuriam Tibetas ir Jurgos Ivanauskaitės kūrybos turinys ir forma nėra Terra incognita.

Bibliotekoje veiks rašytojos Jurgos Ivanauskaitės knygų paroda.

Renginys organizuojamas pagal projektą „Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – skaitome, matome, girdime“. Projektą iš dalies finansuoja LR Kultūros rėmimo fondas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą