Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kultūros bendruomenės viešą laišką pasirašė per 1700 asmenų, atsakymo sulaukė tik iš prezidentės

„Per kelias dienas viešą Lietuvos kultūros bendruomenės laišką pasirašė daugiau kaip 400 įstaigų ir organizacijų ir beveik 1700 asmenų. Tarp pasirašiusiųjų – visos nacionalinės kultūros ir meno įstaigos, profesinės ir kūrėjų sąjungos, svarbiausi festivaliai, teatrai, bibliotekos, meno galerijos“, – rašoma Lietuvos kultūros bendruomenės spaudai išplatintame pranešime.
Lietuvos Nacionalinis Dramos teatras
Lietuvos Nacionalinis Dramos teatras / Aurimo Šapolo nuotr.

Atvirą Lietuvos kultūros bendruomenės laišką, rasite čia.

Savo susirūpinimą valdžios požiūriu į kultūrą, jos žmones, deklaruojamų pažadų ir realių darbų neatitikimą, kaip nurodoma pranešime, išreiškė iškiliausi Lietuvos menininkai ir kūrėjai, apdovanoti garbingiausiais Lietuvos ir tarptautiniais apdovanojimais. Vien nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų tarp pasirašiusiųjų – 43. (Visą pasirašiusiųjų sąrašą rasite čia.)

Trečiadienį spaudai išplatintame pranešime Lietuvos kultūros bendruomenė – iniciatyvinė grupė „Už kultūrą 2017“ dalijasi dar vienu kreipimusi ir tikina atsakymo į išsiųstą atvirą laišką sulaukę tik iš prezidentės.

„Toks aktyvus visos Lietuvos kultūros žmonių susitelkimas per kelias dienas – tai signalas, kaip rimtai vertiname susiklosčiusią situaciją. Politikus, politinių partijų vadovus kviečiame susitikti ir pradėti rengti nacionalinį susitarimą dėl kultūros.

Atsakymo į kreipimąsi sulaukėme tik iš Prezidentės institucijos. Jame teigiama: „Nepritariame Lietuvos Respublikos Vyriausybės planams ne krizės metu mažinti kultūros sričiai skiriamą biudžetą. Formuojant „pokyčių krepšelį“ negali būti pamirštas teigiamas kultūros poveikis ekonominiam, socialiniam, visuomeniniam valstybės gyvenimui. Kultūros ir meno srityse dirbantys žmonės aktyviai įsitraukia į veiklas, kurios skatina esminius socialinius visuomeninius pokyčius, todėl siūlymai mažinti kultūros biudžetą, trūkstamų lėšų randant iš vidinių resursų, paveiktų ne tik kultūros bendruomenę, bet ir didelę dalį socialiai pažeidžiamiausių šalies gyventojų. Manome, kad tokie veiksmai prieštarauja XVII Vyriausybės programoje ir Lietuvos kultūros politikos kaitos gairėse išdėstytiems tikslams, ypač kultūros pozicijos stiprinimui.“

Artėjant liepos 6-ajai tikimės, kad minėdami valstybingumo šventę, nepamiršime, jog šiuolaikinė Lietuvos valstybė ir visuomenė atsirado šviesiausių kultūros asmenybių dėka, ir visi kartu išvien dirbsime, kad Lietuvos valstybė galėtų švęsti dar vieną šimtmetį 2118-aisiais“, – rašoma pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius