15min be reklamos

Lietuvoje startavo kūrėjus ir kultūros veikėjus jungianti platforma arttice.com

Šių metų pradžioje kūrybinės erdvės „Ideas Block“ įkūrėjai Liucija Dervinytė bei Roberto Becerra sukūrė ir paleido platformą ARTTICE. Tai skaitmeninė erdvė, kurioje registruojasi ir savo puslapius kuria įvairių sričių menininkai, kūrėjai, muzikantai, kūrybinių industrijų projektų vadovai, kultūros ir meno lauko tyrėjai, taip pat meno organizacijos ir institucijos bei galerijos ar renginių erdvės.
„Robotic Folk & Båll & Brand“ pasirodymas „EMEM Art Fest“, 2019
„Robotic Folk & Båll & Brand“ pasirodymas „EMEM Art Fest“, 2019 / Javy Underground nuotr.
Temos: 2 Menas Kultūra

Ši platforma veikia, kaip profesinė kultūros ir meno žmonių teritorija, skirta skirtingų meno sričių kūrėjų bendradarbiavimui, suteikia galimybes rasti partnerius, dalintis inspiracijomis bei atveria platesnes galimybes meno žmonėms būti matomiems. Turbūt artimiausias jau egzistuojantis skaitmeninis analogas būtų LinkedIn platforma, kurioje taip pat dalinamasi profesinėmis žiniomis, bei akcentuojama ne pramoginė, o darbinė socializavimosi pusė.

Platformos iniciatoriai pasakoja kaip veikia ši erdvė:

Kiekvienas ARTTICE platformos naudotojas susikuria savo ar savo kolektyvo, įmonės, grupės ir pan. puslapį, kurioje apibūdina savo kūrybinę veiklą, įdeda darbų pavyzdžius bei jau turimus kūrybos puslapius, nurodo kontaktinius duomenis. Taip pat pamini kokiuose bendruose projektuose būtų nusiteikęs dalyvauti. Kolaboracijų ieškantis menininkas paieškos lauke gali suvesti norimą rasti meno sritį ir platforma pateiks visus tokia veikla užsiimančius užsiregistravusius kūrėjus ar jų grupes. Be to platforma yra puiki erdvė kultūros institucijoms skelbti savo organizuojamus konkursus ar projektus, viešinti programas ar skiriamas stipendijas.

Viena iš platformos skilčių - Renginiai, kurioje galima registruoti savo organizuojamus mokymus, parodas, koncertus bei pačiam rasti ir jungtis prie tokio pobūdžio renginių. Karantino metu kontaktinių renginių organizavimas apribotas, todėl skelbiame apie nuotolinius audinių dažymo natūraliomis medžiagomis bei keramikos kursus, kūrybiškumo paskaitas ir kita. Pasikeitus viešajai situacijai ši skiltis turėtų pildytis kultūros ir meno įvykiais ir tapti meno renginius vienoje vietoje jungiančiu puslapiu. Tad visuomenė galės naudotis platforma ne tik menininkų profilių apžvalgai, bet ir renginių pasirinkimui.

Liucijos Dervinytės nuotr./Ideas Block koncertas
Liucijos Dervinytės nuotr./Ideas Block koncertas

Pati platforma atvira bendradarbiavimui. Kviečiame naudotojus komentuoti ir siūlyti platformos tobulinimus. Taip siekiame įtraukti pačius platformos dalyvius į platformos vystymą, kiekvienas jau užsiregistravęs dalyvis turi galimybę išsiųsti pakvietimus savo kolegoms kūrėjams, jungtis į nemokamą kultūros ir meno bendradarbiavimo tinklą.

Šiuo metu platformos erdvėje formuojasi įvairialypė bendruomenė. 70% narių sudaro individualūs kūrėjai, 10% meno ir kultūros sričių specialistai, 15% organizacijos. Savo narių tarpe turime ir Meksikos galeriją, ir menininką iš Argentinos, ir lietuvę gyvenančią Australijoje, - šypsosi organizatoriai.

Mes esame nusistatę ambicingą viziją - norime tapti tarptautiniu kultūros tinklu skirtu įgalinti ir skatinti meno žmones, garsinti jų kūrybą. Aš tikiu, jog ši platforma išaugs ir taps naudingu įrankiu kūrėjams jungtis, o kultūrai vystytis, - sako platformos iniciatorius R.Becerra.

Visi kūrėjai bei kultūros sektoriaus darbuotojai norintys prisijungti prie besikuriančios skaitmeninės bendruomenės, kviečiami registruotis: arttice.com

Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui