Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 9d. 14:01

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus pristato virtualią parodą „Dainuojanti revoliucija“

Paroda
Organizatorių nuotr. / Paroda

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus minėdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį parengė virtualią, užsienio auditorijai skirtą parodą, anglų kalba „Singing Revolution“ („Dainuojanti revoliucija“).

Dainuojanti revoliucija prisidėjo prie šalies nepriklausomybės atkūrimo ir tapo pasipriešinimo simboliu. Ši paroda pasakoja apie žmones, kurie rankose laikė ne ginklus, o gitaras, mikrofonus, rašiklius bei kitas priemones kultūrai, menui, poezijai ir ypač muzikai kurti.

Anot parodos kuratoriaus, italų muzikos semiotikos profesoriaus dr. Dario Martinelli, „Dainuojanti revoliucija“ – geriausiai saugoma lietuvių paslaptis. Pasak profesoriaus, mes per mažai kalbame apie šį kelią link Nepriklausomybės, per retai jį prisimename, nepakankamai informacijos apie tai suteikiame užsieniečiams.

Organizatorių nuotr./Paroda
Organizatorių nuotr./Paroda

Išgyvenus tokią istoriją, reikia ja dalintis, bet ne tik lietuvių, o ir anglų kalba. Tokia informacija turi būti pasiekiama visiems, kurie domisi muzikos vaidmeniu politikoje ar muzika apskritai.

Siekdamas kuo labiau paskleisti žinią apie Dainuojančią revoliuciją Lietuvoje ir pristatyti parodą, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bei Lietuvos ambasadomis užsienyje.

Organizatorių nuotr./Paroda
Organizatorių nuotr./Paroda

Šį šeštadienį, kovo 13 dieną, kartu su Lietuvos Respublikos generaliniu konsulatu Los Andžele, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kviečiame į virtualų renginį, skirtą Dainuojančios revoliucijos įvykiams prisiminti, kurio metu:

  • bus pristatyta virtuali paroda „The Singing Revolution“ (kuratorius D. Martinelli);

  • istorikė, visuomenininkė Luka Sinevičienė kalbins Dainuojančios revoliucijos ir Roko maršų dalyvius iš Lietuvos ir JAV – Algirdą Kaušpėdą, Arvydą Juozaitį, Darių Polikaitį, Virgis Stakėnas ir Igną Marcinkevičių, o istorikas Darius Juodis pasidalins istorinėmis įžvalgomis. Renginio dalyviai taip pat turės galimybę užduoti savo klausimus bei išgirsti Dainuojančios revoliucijos metu skambėjusius kūrinius;

  • iš anksto užsiregistravę renginio dalyviai kovo 11-14 d. galės nemokamai peržiūrėti rež. G.Žickytės dokumentinį filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“.

Sveikinimo žodį tars prof. Vytautas Landsbergis bei renginio organizatoriai Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Renginys vyks kovo 13 d., šeštadienį, 10 val. ryto Los Andželo laiku, 20 val. vakaro Lietuvos laiku.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/