Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 11d. 10:46

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Kaunas pasitinka su trispalvių alėja – iškelta 300 vėliavų

Vėliavos Kauno Laisvės alėjoje
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Vėliavos Kauno Laisvės alėjoje

Artėjančios Vasario 16-osios proga naujai atgyjančią Kauno Laisvės alėją, K.Donelaičio gatvę ir pagrindinius miesto tiltus jau puošia 300 trispalvių, kurios plevėsuos iki kovo vidurio. Tai simbolinis kvietimas kauniečiams vieną iškiliausių mūsų istorijos datų pažymėti laikant rankose lietuvišką trispalvę, – pranešimu spaudai informuoja Kauno miesto savivaldybė.

„Kiekvienais metais kauniečiai itin aktyviai dalyvauja Vasario 16-osios renginiuose – nuo eisenos iki iškilmingo minėjimo ir šventinių koncertų. Tokiu savo užsidegimu jie parodo, kokia brangi ši diena mūsų miestui ir visai Lietuvai. Todėl Kaunas jaučia pareigą deramai pasipuošti, kad dar labiau sustiprintų šventinę nuotaiką ir tuo pačiu paragintų savo žmones iškelti Lietuvos vėliavas ne tik ant namų, bet ir rankose,“ – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Vėliavos Kauno Laisvės alėjoje
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Vėliavos Kauno Laisvės alėjoje

Pašnekovė kvietė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į renginius mieste atvykti ne tuščiomis, o su savimi atsinešant trispalves. Išsamiai apie šventinę savaitgalio programą galima sužinoti internete: http://bit.ly/V16Kaunas.

Šalies vėliavomis dekoruoti stulpai puošė Kauną ir pernai. Vertikalios trispalvės plevėsavo ant M.K.Čiurlionio, P.Vileišio, Varnių ir Panemunės tiltų, taip pat K.Donelaičio gatvėje. Šiemet jomis išpuošta ir atnaujinta Laisvės alėja.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Vėliavos Kauno Laisvės alėjoje
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Vėliavos Kauno Laisvės alėjoje

Vėliavos specialiai pagamintos iš saugesnio, vėjui pralaidaus perforuoto audinio. Tikimasi, kad nepaisant oro sąlygų, jos bus patvaresnės ir ilgaamžiškesnės. Jų laikikliai galės būti panaudoti ruošiant panašias dekoracijas ir kitoms progoms.

Kauniečiai ir miesto svečiai vilnijančia trispalvių alėja galės grožėtis ištisą mėnesį. Jas nukabinti planuojama tik po Kovo 11-osios iškilmingo minėjimo.

Skaičiuojama, kad iš viso iškelta trys šimtai trispalvių. Šventinį savaitgalį visame mieste jų suplevėsuos tūkstančiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/