Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 03, 08:20

M.K.Čiurlionio namuose Vilniuje – siuvinėtų darbų paroda

M.K.Čiurlionio namuose Vilniuje nuo gruodžio 2 dienos – Audronės Zupkienės siuvinėtų M.K.Čiurlionio darbų paroda.
Audronė Zupkienė
Audronė Zupkienė / Ramunės Vlasenkienės nuotr.

„Pirmąjį Čiurlionio paveikslą baigiau siuvinėti 2013 metais. Darbas tęsėsi metus ir tris mėnesius, – pasakoja unikalios parodos autorė Audronė Zupkienė. – Visus siuvinėjau panašiai – iki pusantrų metų. Stengiausi, kad darbai atitiktų originalaus dydžio M.K.Čiurlionio paveikslus.“

Medikės išsilavinimą turinčiai moteriai prieš dvi dešimtis metų ėmė kirbėti mintis, kad gyvenime kažko trūksta. Šis pojūtis Audronę persekiojo maždaug penketą metų, kol galiausiai ji vėl atrado vaikystėje patirtą siuvinėjimo džiaugsmą.

Ramunės Vlasenkienės nuotr./Audronė Zupkienė
Ramunės Vlasenkienės nuotr./Audronė Zupkienė

„Išsiuvinėjus kelis paveikslus, vis dažniau sapne iškildavo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pavardė“, – mistines apraiškas prisimena A.Zupkienė. Dar didesnį įkvėpimą autorė pajuto kartu su vyru apsilankiusi Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje Čiurlionio darbų parodoje ir čia išvydusi paveikslą „Žinia“. Žvelgiant į jį, kūrėjos širdyje įsivyravo ramybė, o, pabandžius šį paveikslą išsiuvinėti, keisti sapnai liovėsi.

Įminusi sapnų pavidalu atneštą mįslę ir baigdama siuvinėti paveikslą „Žinia“, vaikščiodama pajūriu A.Zupkienė rado dar vieną užuominą – akmenį, kuris buvo labai panašus į M.K.Čiurlionio paveiksle „Ramybė“ stūksančią kalvą. Taip gimė mintis, koks bus siuvinėjamas kitas paveikslas. Po kurio laiko atsirado dar keli paveikslai: „Pasaka (Karalių pasaka)“, „Karalaičio kelionė“ (II paveikslas iš triptiko), „Bičiulystė“, „Praeitis“ ir tai dar toli gražu ne pabaiga…

Pasak pačios autorės, išsiuvinėti vieną paveikslą užtrunka nuo vienerių iki pusantrų metų. Autorė šiai savo aistrai laiko negaili, o siuvinėjimo reikmenis visur vežasi kartu – kad būtų pasirengusi užklupus įkvėpimui. Autorė pabrėžia niekada nesėdanti dirbti lydima negatyvių emocijų.

„Aš ne tik siuvinėju Čiurlionį, tačiau man labai įdomi ir jo asmenybė. Daug skaitau, domiuosi jo kūryba ir gyvenimu. Pabaigusi paveikslą visada įsigilinu, pasidomiu, kas yra rašoma apie šį kūrinį“, – pažymi paveikslų autorė.

Parodoje eksponuojami ne tik paveikslai. Vienas iš eksponatų – paveikslo siuvinėjimo schema, pagal kurią ir dirba Audronė. Jos ilgis – 13 metrų. Šias schemas kaunietė vadina savo darbo biblija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą