Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 birželio 1d. 21:28

Paauglėms skirtą knygą perskaitys ir Mamontovas

Mergaičių knyga „Nuo ančiuko iki gulbės“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mergaičių knyga „Nuo ančiuko iki gulbės“

Tarptautinę vaikų gynimo dieną pristatyta solidi ir vertinga knyga „Nuo ančiuko iki gulbės“, skirta mergaitėms, kurios jau paliko vaikystę ir kankinasi sudėtingoje paauglystėje. Penkios garsios savo sričių specialistės ryžosi atvirai atsakyti į paauglėms kylančius klausimus ir taip padėti kuo lengviau išgyventi bjauriojo ančiuko periodą.

„Ši knyga – modernus požiūris į paauglystę, į tuos sunkumus, kurių iškyla nuo nepriklausomybės pradžios“, – naują aukštos kokybės knygą pristatė leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Ji pastebėjo, kad seniau paauglės skaitydavo tokias knygas kaip „Tau, mergaite“, kurios savo turiniu jau paseno.

Žmogui niekas taip nesvarbu kaip jis pats. Norėjau, kad merginos pasityrinėtų, kas aš esu, pačios būtų savo psichologėmis.Knygą „Nuo ančiuko iki gulbės“ parašė penkios žymios Lietuvos moterys. Psichologinę dalį, kurioje aiškinami santykiai su savimi, draugais, nesuprantančiais tėvais, analizuojami paauglystės išgyvenimai, jausmai ir nevaldomos emocijos, paruošė psichologė Edita Čekuolienė.

„Kadangi esu konsultuojanti psichologė, man dažnai tenka susidurti ne tik su paauglėmis, bet ir su jų mamomis, kurios dar turi tiek daug neišsiskleidusių plunksnų, tiek neišspręstų paauglystės problemų, todėl negali padėti savo dukroms – iš to gimė daug temų knygai, – pasakojo psichologė, kuri, be informacijos, taip pat merginoms pateikia daug testų. – Žmogui niekas taip nesvarbu kaip jis pats. Norėjau, kad merginos pasityrinėtų, kas aš esu, pačios būtų savo psichologėmis.“

Intymias temas knygoje nagrinėja ir į įvairius klausimus atsako jaunimui pažįstama akušerė-ginekologė Vaiva Eringytė.

„Rašydama šią knygą klausiau savo mamytės – profesorės Elenos Eringienės, kuri patarė būti truputį aukščiau nei tų merginų reikalai, kad nepasirodžiau pasipūtusi, neįžeisčiau skaitytojų. Mane drąsino ir mergaičių mamos, kurios tikino, kad jų dukros dar manęs klauso, todėl galiu pasakyti, ką manau“, – išdavė gydytoja ir pridūrė, kad rašydama stengėsi nepažeisti nė vienos pasaulėžiūros.

Mano tikslas – palengvinti mergaitės susirūpinimą, kas yra madinga ir kas ne, nes stilius yra svarbiausia.Šiuolaikinių merginų gyvenime svarbų vaidmenį atlieka mityba ir kartais neapgalvotos dietos, „tobulų“ formų vaikymasis, todėl mergaičių knygoje gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė supažindina skaitytojas su valgymo mokslu bei įspėja apie galimus kraštutinumus bei jų pasekmes.

„Ši knyga vienija daugybę tarpusavyje susijusių temų, kurios gali lemti tolesnį gyvenimo kelią ir padėti merginai formuotis kaip moteriai, asmeniui, būsimai mamai. Aš išdėsčiau dietologijos abėcėlę. Nors tai tikriausiai nebus įdomiausia knygos vieta, ji tikrai pravers visoms mergaitėms“, – šypsodamasi pristatė dietologė, linkėdama visoms būsimoms skaitytojoms užaugti puikiomis gulbėmis.

Mados ir stiliaus, aprangos ir makiažo subtilybes knygoje atskleidžia dizainerė Julija Žilėnienė.

„Mano tikslas – palengvinti mergaitės susirūpinimą, kas yra madinga ir kas ne, atpalaiduoti jas nuo žodžio „madinga“, nes stilius yra svarbiausia, ir teigti, kad kiekvienas iš mūsų yra tobula pasaulio dalelė. Mes neturime tapti masiniu vartotoju ir aklai sekti žurnaluose demonstruojamų madų, kurios yra labai toli nuo normalaus žmogaus“, – mintimis dalijosi menininkė.

Knygoje taip pat nepamiršta pinigų tema, kurios ėmėsi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė, ekonomistė Rūta Vainienė.

Noriu pasakyti merginoms, kad net Pelenė labai sunkiai dirbo, kol ją pastebėjo princas.„Mano dalis – gana universali. Iš pradžių ją rašiau jaunimui, galvodama apie savo sūnų. Vėliau pridėjau mergaitiškų dalykų, tokių kaip „alfonsai“, „barakudos“, ar pakomentavau mergaičių svajones ištekėti už turtingo vyro. Noriu pasakyti merginoms, kad net Pelenė labai sunkiai dirbo, kol ją pastebėjo princas. Todėl merginos turėtų rūpintis savo asmeniniu finansiniu gyvenimu, nes tada išsprendžiama labai daug kitų problemų“, – tikino garsi ekonomistė.

Knygos kritikė ir gerbėja Nomeda Marčėnaitė išdavė, kad nors santykiai su dukra Ula geri, pastaroji tikrai perskaitys šią knygą. Savo dukrai šią knygą, anot V.Eringytės, parneš ir Andrius Mamontovas.

„Jis, galima sakyti, išprašė šią knygą savo penkiolikos metų dukteriai, bet tikino, kad pirmiausia perskaitys pats. Todėl noriu patikinti, kad ši knyga bus skaitoma ne tik moterų, bet ir vyrų“, – juokdamasi prognozavo gydytoja.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:27
13:56
20:28

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/