Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 5d. 14:28

Paramos koncertas „Duok 5“ kvies aukoti senoliams

Senolių rankos
„Fotolia“ nuotr. / Senolių rankos

Šių metų vasario 20 dieną numatomas paramos koncertas „Duok 5“ kvies aukoti senoliams, kuriems padeda Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ „Artumo“ programos savanoriai. Renginio pavadinimas „Duok 5“ simbolizuoja suplojimą delnais, tuo pažymint solidarumą ir draugystę su vyresnio amžiaus žmonėmis. Žymūs, jauni ir kūrybingi atlikėjai prisijungė prie šios iniciatyvos. Tai – Gabrielius Vagelis, Balu, Flash Voyage, Deeper Upper, Golden Parazyth.

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ „Artumo“ programa jau aštuonerius metus rūpinasi vienišais ir apleistais senoliais. Programa vyksta penkiose Vilniaus ir Trakų parapijose. Iš viso šioje tarnystėje savanoriauja 98 savanoriai, kurie lanko per 90 sergančių, neįgalių, vyresnio amžiaus žmonių. Dažniausiai tai vieniši, kenčiantys ir skurstantys žmonės. Pagal poreikį ir galimybes senoliai namuose aplankomi kartą per savaitę, kartais susitikimai iš namų persikelia į ligoninę ar slaugos namus. Senoliui patekus į gydymo įstaigą – labai svarbu tęsti bendrystę su juo. Tai tarsi „surišimo“ su namais, su saugia ir sava aplinka susitikimai, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė Žavinta Pašiulevičė. Savanorės prisideda prie vyresnio amžiaus žmonių kasdienybės pagelbėdami buityje, apsiperkant ar apmokant komunalinius mokesčius. Dažnai pagalba reikalinga išeiti pasivaikščioti, į bažnyčią, aplankyti artimųjų kapus. Daugiausiai laiko ištirpsta kalbantis prie arbatos puodelio ar rankdarbio, kartu dainuojant.

„Didžiausias poreikis, ko trūksta šiems senoliams yra nuoširdus žmogiškas santykis. Todėl šiuo paramos koncertu sieksime parodyti solidarumą su vienišais vyresnio amžiaus žmonėmis, ir realiai prisidėti, kad kuo daugiau pavyktų praskaidrinti jų kasdienybę. Surinktos lėšos bus skiriamos veiklos tęstinumui išlaikyti“, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė.

Savanorė Lina pasidalijo savo prisiminimais apie vieną iš savanoriškos veiklos „Artumo“ programoje atvejų: „Dar vieną senolę pusmetį lankyti teko progresuojant nepagydomai ligai. Visiškai vieniša, be artimųjų, be draugų. Užtat pavyko išpildyti paskutinį jos norą – nupirkti padinės duonos... Ilgai reikėjo sukti galvą ir ieškoti tos padinės duonos, bet pavyko. Pasirodo tai buvo šiltas, baltas forminis batonas tiesiai iš kepyklos... Deja, tos mėgstamiausios savo duonelės ji spėjo suvalgyti tik porą riekelių. Bet spėjo.“

„Esame LMTA meno vadybos ketvirto kurso studentės. Dažnai pasvajodavome, kaip būtų smagu surengti geros muzikos koncertą, suburti atlikėjus, bet kartu padėti žmonėms, kuriems mūsų pagalbos reikia. Todėl nusprendėme, kad norime prisidėti prie senolių geroves ir koncertą skirsime būtent jiems. Tikimės, kad tai padės palengvinti jų kasdienybę „VA Carito“ savanorių pagalba“, – sako Virginija Kanaukaitė ir Gintė Sičiūnaitė.

Prisidėti galite keliais būdais: įsigydami bilietą į koncertą, paskambinę šiais telefono numeriais: Bilietus galite įsigyti numeriais: +37065661336, +37061975472 (auka nuo 10 eurų), finansine parama, aukodami Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“, paskirties laukelyje nurodydami: „Artumo programai, DUOK 5“ A/s LT38 7044 0600 0103 2173, Įm. k. 191677454 arba savanorišku darbu. Norėdami savanoriauti, prašome susisiekti: savanoriai@vilnius.caritas.lt

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:11
02:11
01:08