2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Šiaurės šalių regionas – galimybės kultūros profesionalams

Rugsėjo 2-3 d. Rygoje vyko NPDC (Northern Dimension Partnership on Culture / Šiaurės matmens kultūros partnerystė) ekspertų valdybos susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Nacionalinių kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos (NKIKIA) valdybos pirmininkė Živilė Diavara ir Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje vadovė Dileta Nenėnė, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Paroda (asociatyvi nuotr.)
Paroda (asociatyvi nuotr.) / 123RF.com nuotr.

NDPC yra Šiaurės šalių vyriausybinė iniciatyva, į kurią įtraukiamos dalyvaujančių šalių valdžios institucijos, tarptautiniai kūrybinių ir kultūrinių industrijų ekspertai bei socialiniai partneriai.

„Šia iniciatyva yra siekiama stipresnio, konkurencingesnio ir atsparesnio KKI sektoriaus, kuris prisidėtų prie tvaraus Šiaurės regiono (Danija, Suomija, Islandija, Norvegija, Švedija, Vokietija, Lenkija, Rusijos Federacija, Estija, Latvija ir Lietuva) vystymosi. Šiaurės Europa turi turtingą kultūros paveldą, nacionalinę, kalbinę, kultūrinę ir meninę raiškos įvairovę. Šiaurės regionas taip pat turi plačią kultūrinio bendradarbiavimo ir mainų patirtį, yra išvystęs daugybę profesionalių tinklų įvairiuose visuomenės sektoriuose“, – rašoma pranešime.

ES finansuojama iniciatyva – NDPC – siekiama kultūrą ir kūrybiškumą atskleisti kaip regioninio ir tarptautinio darnaus vystymosi varomąją jėgą ir kertinį akmenį bendradarbiavimui Šiaurės regione. Pasitelkiant kultūrą ir kūrybiškumą, siekiama parengti rekomendacijas bei nustatyti bendradarbiavimo schemas, užtikrinančias socialinę įtrauktį, kurios būtų pritaikomos plačiose visuomenės srityse. NDPC misija yra prisidėti prie tvaraus socialinio ir ekonominio vystymosi, inovacijų ir Šiaurės regiono įvairovės, daugiausia dėmesio skiriant KKI sektoriaus veiklos sąlygų vystymui NDPC valstybėse narėse ir ES.

Ypatingas dėmesys skiriamas tarpsektoriniam bendradarbiavimui tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. NDPC įgyvendina vyriausybių ir KKI ekspertų iniciatyvą atverti kultūros ir kitų sričių profesionalų tarptautinio bendradarbiavimo ir profesinio tobulėjimo galimybes, o nacionalinėms valdžios institucijoms teikti vertingų įžvalgų apie politikos formavimą švietimo, inovacijų, ekonomikos, verslumo, darbo užimtumo, sveikatos, socialinės apsaugos, finansavimo, autorinių teisių ir kitose srityse.

„NKIKIA dalyvauja NDPC nuo 2016 m. ir šioje veikloje mato daug prasmių ir naudą. Tai galimybė atstovauti savo sektorių ir jo poreikius tarptautiniame kontekste, su ekspertais dalintis patirtimi, gauti vertingų žinių apie Šiaurės regiono šalių finansavimo schemas ir bendrai tarptautinį kontekstą. Projekto apimtyje bus kuriamos ir išbandomos pilotinės į tarpsektoriškumą orientuotos finansavimo priemonės kultūros profesionalams. NKIKIA uždavinys – siekti užtikrinti Lietuvos KKI sektoriaus dalyvavimą NDPC programose, viešinant NKIKIA nariams naujas galimybes ir siekti pasiteisinusių priemonių tęstinumo, į dialogą įtraukiant nacionalinės politikos formuotojus“, – teigia Živilė Diavara.

„Visas ekspertų valdybos darbas ir konsultavimas guls į specialiai kūrybinėms industrijoms Šiaurės regione pritaikytas finansavimo, bendradarbystės schemas, ties kuo dabar intensyviai tarptautinėje komandoje dirbsime.

Labai kviečiu sekti ir LKI, ir ES „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje naujienas apie projekto teikiamas galimybės 2021-2024 m. laikotarpiu. Jau yra išbandyti kūrybinių industrijų-sveikatos sektoriaus kvietimai, ištyrinėtas mobilumo poreikis. Ir visa tai – specialiai pritaikytos priemonės įdomioms, dinamiškoms, atstovaujamoms Šiaurės regiono kūrybinėms industrijoms klestėti“, – teigia Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje vadovė Dileta Nenėnė, Lietuvos kultūros instituto (LKI) deleguota NPDC tinklo atstovė.

NKIKIA projektinę veiklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?