Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už gražiausias metų knygas apdovanoti... kurmiai

Gražiausios metų knygos
Alvydo Opulskio montažas / Gražiausios metų knygos
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmąją Vilniaus knygų mugės dieną paskelbtos gražiausios praėjusių metų knygos ir premijomis bei diplomais apdovanoti jų kūrėjai ir leidėjai. Pagrindinė šių metų premija atiteko Almos Braziūnienės knygai „Bibliofilija kaip asmenybės raiška: Kazio Varnelio biblioteka“. 5200 litų vertės premiją gavo jos dailininkas Eugenijus Karpavičius.

Kultūros ministerija su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija kiekvienais metais organizuoja knygos meno konkursą, kuriame įvertinamos geriausios meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo knygos. Pristatydamas apdovanojimus kultūros ministras Remigijus Vilkaitis džiaugėsi, kad šios premijos leidžia į dienos šviesą išlįsti nematomiems knygų kūrėjams – dailininkams ir iliustratoriams.

Šiandien pagaliau visi kaip kokie kurmiai pavasarį išlindote į saulės šviesą, – sveikino menininkus Remigijus Vilkaitis.„Mielieji, tylieji, nedrąsieji, lindintys palinkę prie stalų, dažų ir teptukų, nematomi viešojoje erdvėje. Šiandien pagaliau visi kaip kokie kurmiai pavasarį išlindote į saulės šviesą“, – sveikino menininkus R.Vilkaitis.

Be pagrindinės premijos, šiais metais paskirtos papildomos šešios 2600 litų vertės premijos kiekvienos teminės grupės knygai. Gražiausia grožinės literatūros knyga šiais metais tapo „Algirdo Juliaus Greimo ir Aleksandros Kašubienės laiškai (1988 –1992)“ (dailininkas Zigmas Butaušis).

Knygų vaikams ir jaunimui kategorijoje premija atiteko Ulos Šimulynaitės iliustruotai ir parašytai knygai „Privataus vaiduoklio gyvenimas“.

Kaip gražiausia mokslinė, dalykinė knyga įvertinta Gintaro Beresnevičiaus „Lietuvių religija ir mitologija“ (dailininkas ir iliustratorius Šarūnas Leonavičius).

Meno leidinių ir katalogų srityje šiais metais už grožį apdovanota „Paleko ARCH studija“ (dizainas – Paleko ARCH studijos, Monikos Zemlickaitės ir Akvilės Brazauskaitės).

Vilniaus dailės akademijos premija meno leidiniams ir katalogams skirta knygai „Migruojanti realybė. Migrating Reality“, iliustruota Josepho Micelio ir Linos Ozerkinos. Tuo tarpu Lietuvos dailininkų sąjungos premija atiteko meno leidiniui „Saulė Kisarauskienė“ (dailininkas Eugenijus Karpavičius).

Šių metų konkursui 39 leidyklos pateikė 139 knygas, išleistas 2008-aisiais. Organizatoriai apgailestavo, kad šiais metais nebuvo ką vertinti turistinės literatūros, minkšto įrišimo kišeninių knygų ir kitų leidinių kategorijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą