Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 18d. 15:43

Vaikiškos operos konkursą laimėjo... „Bruknelė“

Operos ir baleto teatras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Operos ir baleto teatras

Vaikiškų operų stygius Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare jaučiamas ilgą laiką. Suprasdamas šios situacijos sudėtingumą, LNOBT inicijavo vaikiškos operos konkursą, kuris kartu su LR Kultūros ministerija ir Kompozitorių sąjunga buvo skelbtas pernai pavasarį.

Galiausiai paskelbtas šio konkurso nugalėtojas. Juo tapo kompozitorius Jonas Tamulionis, pasiūlęs operą „Bruknelė“, sukurtą pagal M. Vainilaičio pasaką (Mildos Brėdikytės libretas).

Konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame teatras sulaukė net 13 paraiškų. Tai nebuvo išbaigtos operos, greičiau operos idėjos ir muzikos eskizai. Dauguma jų buvo įdomūs, tačiau antrajam etapui buvo pasirinkti trys iš jų: J. Tamulionio, V. Bartulio ir Z. Bružaitės. Savo iniciatyva operos projektą pateikė ir R. Šerkšnytė.

Antrajam konkurso etapui atrinktieji kompozitoriai turėjo savo operos vizijas ir eskizus papildyti, pateikti išsamesnius jų pavidalus. Komisija, kurią sudarė J.Širvinskas, G.Varnas, R.Merkelys, Ž.Ramoškaitė, G.Kėvišas, R.Šervenikas ir L.Vilimienė nusprendė, kad būtent J. Tamulionio opera visom prasmėm labiausiai atitinka LNOBT, kaip svarbiausio Lietuvos muzikinio teatro, meninės politikos koncepciją. Pasak teatro generalinio direktoriaus G. Kėvišo, „tai turi būti suprantamas ir priimtinas vaikams kūrinys, tačiau, turint minty, kad bus statomas LNOBT scenoje, turi būti rimtas ir solidus darbas, tuo pačiu – įdomus ir originalus. Kokybės prasme vaikiškos operos neturi jokių nuolaidų!“

Operos partitūra, kompozitoriui bendradarbiaujant su dirigentu R. Šerveniku ir būsimojo pastatymo režisieriumi, turėtų būti baigta iki spalio mėnesio. Premjera planuojama kitą sezoną, 2010 m. pradžioje. Dvidešimt metų mūsų teatre lietuviškos vaikiškos operos premjeros nebuvo, tad toji premjera būtų viena svarbiausių pastarųjų metų premjerų ir gražus įvykis Lietuvos kultūrai ir meninei edukacijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive