Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje vėl skamba kankliai

Folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, gegužės 29 dieną, Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje buvo pagerbti tradicinio tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ dalyviai ir svečiai. Šventės svečius pasitiko tradicinė kapela (folk. Ansamblis „Nalšia“) ir folkliorinė grupė iš Gervėčių (Baltarusija).

„Festivalis visų čia susirinkusių Vilniaus miesto folkloro ansamblių vadovų, festivalio rengėjų ir jų rėmėjų dėka jau seniai yra tapęs vilniečių ir jo svečių laukiama metine autentiškojo folkloro, mūsų ir festivalyje dalyvaujančių užsienio svečių, etninių kultūrų švente, – sveikindamas festivalio dalyvius ir linkėdamas gražios viešnagės sostinėje, sakė Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius. – Šis festivalis jau nuo pirmųjų savo gyvavimo metų buvo svarbi tautinio identiteto saviraiškos forma, kuri mums ir dabar primena, kad bet kurios nacionalinės kultūros pagrindas – tai iš protėvių paveldėta etninė kultūra.“

G. Babravičius įteikė Padėkos raštus užsienio svečiams – kolektyvui iš Didžiosios Britanijos „Towersey morris“, jaunimo grupei „Knapphändigt“ iš Švedijos ir kolektyvui iš Žaliojo Kyšulio salų „Bawtuquinhas pbs – rythem nd drums os cape-verde“.

Šventės rengėjas – Vilniaus etninės kultūros centras padėkojo miesto folkloro ansambliams, kurių sostinėje yra per 50, už iniciatyvą ir pagalbą, organizuojant šį tradicinį renginį. Šventės rėmėjams buvo įteikti Padėkos raštai.

Jau 37 kartą vykstančiame tarptautiniame folkloro festivalyje dalyvauja per 800 atlikėjų. Baigiamasis renginio koncertas „Dūda buvo Vilniuj“ įvyks gegužės 31 d. (sekmadienį) 19 val. Sereikiškių parke.

Festivalis yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis. Šventės programą galima rasti internete www.etno.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą