Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 18:54

Jubiliejų švenčiantis teatras rengia staigmeną: Klaipėdos gimtadienį kvies švęsti ypatingoje vietoje

Koncerto akimirka
Organizatorių nuotr. / Muzikinis teatras miesto gimtadieniui rengia įspūdingą pastatymą Klaipėdos elinge.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pradeda švęsti 200 metų sukakties jubiliejų ir žada išskirtinių, ryškių staigmenų. Pirmoji miestiečių laukia pavasarį, o štai Klaipėdos miesto gimtadienį teatras ketina pakviesti švęsti unikalioje Klaipėdos vietoje, stebint ypatingą premjerą.

„Metai buvo nepaprastai turiningi ir produktyvūs, dedikuoti E.Balsio gimimo šimtmečio jubiliejui”, – apžvelgdama praėjusius metus sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) vadovė Laima Vilimienė.

Visą šūsnį premjerų miestiečiams pristatęs teatras stebino ir dideliais, maštabiškais kūriniais. Produktyviai kolektyvas nusiteikęs dirbti ir šiemet, jubiliejiniais teatrui metais.

O.Kasabovos nuotr./Teatro vadovė Laima Vilimienė
O.Kasabovos nuotr./Teatro vadovė Laima Vilimienė

„Kalbant apie ryškiausias premjeras – pirmoji premjera balandžio 17-ąją bus J. Offenbacho operetė „Orfėjas pragare“. Kokių sąsajų turi veikalas su istoriniu kontekstu? Šiemet švęsime 140 metų J.Offenbacho mirties metines, o pernai buvo 200 gimimo metinės. Kompozitorius J.Offenbachas brendo Kelne, kuris tuomet buvo Prūsijos miestas. Klaipėda buvo Rytų Prūsijos miestas, tad pasirinkome žemiečio veikalą, – pasakojo L.Vilimienė. – Žymiausia premjera bus vasarą, rugpjūčio 1 dieną. Tęsime tradiciją miesto gimtadienį pažymėti svarbiu įvykiu atviroje erdvėje. Tai bus išskirtinis pastatymas, kuris vyks atvirame ore, ypatingoje vietoje – senajame elinge, kur skambės R.Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“. Tai bus įspūdingas projektas, kuriam pasitelkėme garsiausius Wagnerio muzikos atlikėjus, kuriuos jungianti bendrystė – jie kilę iš Klaipėdos“.

Tai bus išskirtinis pastatymas, kuris vyks atvirame ore, ypatingoje vietoje – senajame elinge.

L.Vilimienė atskleidė, jog šiam išskirtiniam projektui rengiasi orkestras, choras. Ruošiama įspūdinga scenografija. Operą režisuos Dalius Abaris, jau įrodęs savo gebėjimą suvaldyti grandiozinius nacionalinių scenos renginių projektus.

Senovinis elingas, sukonstruotas dar vokiečių laivų statytojų, taps unikalia dekoracija ir kartu kūrybiniu bei technologiniu iššūkiu „Skrajojančio olando“ pastatymo kūrėjams. Kartu su solistais, choristais bei orkestro muzikantais šiame projekte dalyvaus ir vertikalaus šokio kūrėjai, neseniai surengę savo pasirodymą Vakarų Baltijos laivų statykloje.

Šio veikalo pasirinkimas taipogi nulemtas istorinių leitmotyvų. Klaipėda – miestas, kuriame ambicingasis vokiečių muzikos genijus Richardas Wagneris, tuometinis Karaliaučiaus teatro kapelmeisteris, 1836 m. žengė pirmuosius savarankiškos sceninės kūrybos žingsnius. Iš Klaipėdos jis persikėlė gyventi į Rygą, o iš ten buvo priverstas laivu sprukti nuo kreditorių į Angliją. Tačiau kelionė audringa jūra vietoj žadėtų 8 dienų užtruko beveik mėnesį, ir būtent laive kompozitoriaus mintyse užgimė pirmieji „Skrajojančio olando“ motyvai...

Teatro vyriausias dirigentas džiaugėsi nuolat tobulėjančiu kolektyvu: „Vis nauji muzikiniai jubiliejai. Vis ambicingesni pastatymai. Jei jau Klaipėdoje statome operą „Skrajojantis olandas“, tai byloja, kad mums nieko nebėra neįveikiama“, – tvirtino T. Ambrozaitis.

Šokio premjera

Rudenį teatras ketina pakviesti į baleto premjerą.

Didinga Johanno Wolfgango von Goethe's filosofinė tragedija „Faustas“ buvo baigta 1831 m. – tuo laikotarpiu, kai Klaipėdoje klestėjo Vokiečių teatras. Tad „Faustas“ įamžino ano laikmečio inspiracijas bei meninę atmosferą, kuria alsavo Muzikinis teatras devyniolikto amžiaus pradžioje.

„Chrestomatinė daktaro Fausto istorija šįkart bus pasakojama šokio kalba: spektaklį, kurio premjerą lapkričio 13 ir 14 dienomis pristatysime Klaipėdos Žvejų rūmuose, kurs perspektyvus lenkų choreografas Robertas Bondara. Bus ir mažesnių, kamerinio žanro naujų pastatymų. Vasarą geriausius jaunuosius menininkus vėl pakviesime Klaipėdon į teatro kūrybinę rezidenciją“, – teatro planus su pasididžiavimu pristatė jo vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas