Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujo sezono proga – seksualumu alsuojanti „Kazanovos“ premjera

Nuotykių ieškotojas, niekingas sukčius ir laisvamanis? O gal puikus poetas, įžvalgus filosofas ir jautrus muzikantas? Kas iš tiesų buvo Venecijos chuliganas Kazanova? Visus atsakymus į klausimus vilniečiai ir miesto svečiai sužinos jau rugsėjo 27-ąją, kuomet sostinės Ūkio banko teatro arenoje karaliaus Tartu miesto „Vanemuine“ baleto trupė su premjera „Kazanova“.
„Kazanova“
„Kazanova“ / „Vanemuine“ trupės archyvo nuotr.
Temos: 2 Premjera Teatras

„Kazanovos“ autorius Davidas Sonnenbluckas – visame pasaulyje garsus belgų choreografas ir prodiuseris. Gyvendamas Briuselyje jis mokėsi pas garsųjį Maurice‘ą Béjart‘ą, nesustodamas šoko, o kartu ir neginčijamai tobulėjo. Nuo Sankt Peterburgo iki Madrido – tokia plati belgo kūrybinių klajonių geografija.
Kalbėdamas apie savąjį „Kazanovą“, režisierius pasakoja, kad kadaise tiesiog perskaitė legendinio nelaimėlio meilužio istoriją ir užsidegė ją perkelti į sceną. Regis, pavyko neblogai, nes apie belgų menininko darbą neužsičiaupdami tarška viso pasaulio kritikai, vertindami „Kazanovą“ kaip puikų šiuolaikinio baleto pavyzdį.
„Man patinka, kad Kazanovos istorija tokia jausminga. Ir kad ją žino visas pasaulis. Tai daro baletą daug artimesnį ir suprantamesnį žmonėms. Taip pat galiu pasakyti, kad mano „Kazanovoje“ nemažai šou elementų – kai kurios jo dalys yra labai sudėtingos techniškai, tačiau Mozarto, Vivaldi muzika bei kvapą gniaužiančio grožio istoriniai kostiumai viską atperka ir vaizdą daro nepakartojamą“, – pasakojo D. Sonnenbluckas. „Kazanovoje“ išvysite net 29 šokėjus, kurie į vieną trupę susirinko iš pačių skirtingiausių pasaulio šalių. Taip pat iš Lietuvos!
Istorinius kostiumus šiam nepamirštamam spektakliui kūrė dailininkas Mare Tommingas.  Už šviesų žaismą scenoje atsakingi Imbi Mälkas ir Andres Sarvas.
Beje, svarbu paminėti, kad „Vanemuine“ teatras, iš kur su D.Sonnenblocku atkeliaus „Kazanova“ – pirmasis istorinis Estijos teatras. Duris jis atvėrė 1865-aisiais. Ugnies nuniokota, karus pergyvenusi ir įvairiausias pertvarkas ištvėrusi meno meka šiandien skambiai vadinama estų baleto namais.
Ryškiausiai pasaulyje suspindusį estų teatro kūrinį vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja LNK televizija, Ūkio banko teatro arena ir Estijos ambasada.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius