Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 15:09

Spektaklis „Aside“: trapios žmogiškų santykių kūrimo pastangos

Šeiko šokio teatras, spektaklis „Aside“
Eglės Sabaliauskaitės nuotr. / Šeiko šokio teatras, spektaklis „Aside“
Šokiu tyrinėjantys ryšį kūrėjai Gintarė Ščavinskaitė ir Niels Claes drauge su projektu „PROmetėjas“ į Kauno regioną atveža spektaklį „Aside“. Kaip rašoma organizatorių pranešime spaudai, šis Šeiko šokio teatro spektaklis bus rodomas nemokamai spalio 14 dieną Prienuose.

Saviraiškos ir ryšio su kitu temas tyrinėjantis Šeiko šokio teatro spektaklis „Aside“ įkūnija jautrius ir tikslius šokėjų ir choreografų dueto Gintarės Ščavinskaitės ir Niels Claes judesius. „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas duetas sujungia dinamiškumą ir techniškumą, nepaliaudamai judėdami pagal atšiaurią elektroninę muziką. Scenoje atsiveria trapios žmogiškų santykių kūrimo pastangos, o intymi spektaklio atmosfera įtraukia kvėpuoti vienu ritmu su šokėjais bei sekti nepailstantį sceninį veiksmą.

„Šokis man siejasi su laisvės sąvoka. Vėjas, sukeltas judesio, skriejantis pro skruostus – maloniausias jausmas“, – teigia G.Ščavinskaitė ir priduria, jog neverbali šokio kalba padeda atverti žmogaus sąmoningumą ir jautrumą.

Tuo tarpu N.Claes išskiria šokio universalumą: „Šokis – tai jungtis tarp mano minčių, emocijų ir kūno. Taip pat ryšiai su kitais žmonėmis, bendruomene. Ši meno forma reikalauja tyrinėti tiek protiškai, tiek fiziškai.“

Iš Belgijos kilęs kūrėjas pastebi, jog būtent šokiu galima perteikti labai daug skirtingų temų ir žanrų: istorines, emocines, filosofines, fizines ar socialines ir visa tai atlikti labai skirtingai. Duetui svarbu dalintis savo aistra šokiui su skirtingomis auditorijomis, nes tai – patirtis tiek žiūrovams, tiek ir atlikėjams.

Apžvelgdama spektaklį teatrologė Goda Dapšytė pastebi, jog personažams neiškart pavyksta susikalbėti. „Elektroninių garsų apsuptyje N.Claes ir G.M.Ščavinskaitės kuriami veikėjai mėgina visų pirma kalbėti ir daug rečiau jiems sekasi susikalbėti. Tačiau būtent tiesioginio kontakto duetinės scenos atrodo stipriausios ir paveikiausios, geriausiai atspindi supratimo ir gebėjimo ir perkeltine, ir tiesiogine prasme išgirsti kitą svarbą. Kaip ir ilgas, intymus ir švelnią šypseną sukeliantis spektaklio finalas“, – teigia kritikė.

D.Matvejevo nuotr. /G.Ščavinskaitė ir N.Claes
D.Matvejevo nuotr. /G.Ščavinskaitė ir N.Claes

Spektaklio kūrėjai G.Ščavinskaitė ir N.Claes kviečia žiūrovus atsiverti naujoms patirtims ir per daug nesureikšminti savo žinių. Neretai būtent išankstinis nusistatymas ar tariamos žinios užkertą kelią suprasti kitokius žmones nei mes patys, ar kalbėtume apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės šalį. Šokėjai spektaklio medžiagą audžia iš asmeninių patirčių ir opių socialinių temų, tad spektaklis tampa artimas kiekvienam stebinčiam.

Prienuose pristatomas spektaklis „Aside“ netrukus bus rodomas ir Taline. Tuo tarpu projekte „PROmetėjas“ Šeiko šokio teatras jau pristatė spektaklius „Metų laikai“ Birštone ir „Mano Piteris Penas“ Jonavoje, o savaitgalį teatro gastroles tęs Danijoje bei spalio pabaigoje kvies į Prancūzijos-Lietuvos šiuolaikinio šokio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“ veiklas.

Spektaklis „Aside“ Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyks spalio 14 dieną 19 val. val. Renginys – nemokamas, tai – profesionalaus šokio meno sklaidos projekto „PROmetėjas“ dalis.

Projektą „PROmetėjas“ inicijavo šiuolaikinio šokio ir Lietuvos kultūros centrų atstovai. Jungianti idėja kilo iš šiuolaikinio šokio atstovų 2019–2020 metais atlikto tyrimo, kurio rezultatai įrodė, jog stipriausi šiuolaikinio šokio spektakliai retai arba visai nepasiekia pagrindinių regiono miestų ar rajonų, išskyrus Kauno miestą.

Projektas, prasidėjęs rugpjūčio 30 d., tęsis iki spalio 30 d. Spektakliai, rezidencijos ir edukacijos vyko ar dar vyks Birštone, Jonavoje, Prienuose, Jiezne (Prienų r.), Stakliškėse (Prienų r.), Žaiginyje (Raseinių r.), Kaišiadoryse, Žiežmariuose (Kaišiadorių r.), Palomenėje (Kaišiadorių r.) ir Domeikavoje (Kauno r.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

41:02
00:39
01:12

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata