Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 11d. 12:15

Spektaklis „Roberto Zucco“  – dūžtanti nemirtingumo iliuzija

Spektaklio „Roberto Zucco“ repeticija
Tado Povilonio nuotr. / Spektaklio „Roberto Zucco“ repeticija

Paskutinioji prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesė, kurios pagrindinis veikėjas – savotiškas archetipinis šių dienų antiherojus, šiandieninėje visuomenėje išgyvenantis savąją „raskolnikovišką“ ar „hamletišką“ dramą. „Roberto Zucco“ – tai tekstas apie vienatvę, apie kitoniškumą, apie asmenybės dvilypumą, individualistinės sąmonės triumfą, nuopuolį ir šiuolaikinio heroizmo formų paieškas, rašoma pranešime spaudai.

Spektaklyje, kurį iš J. Miltinio dramos teatro dekoracijų cecho nauja aikštele teatrinei kūrybai paverstoje erdvėje stato jaunas režisierius Augustas Gornatkevičius, nagrinėjamos Panevėžio miestui aktualios temos, artimai susijusios su istoriškai susiklosčiusiu įvairialypiu miesto socialiniu ir kultūriniu identitetu, svyruojančiu nuo aukštosios teatrinės kultūros iki per pirmąjį Nepriklausomybės dešimtmetį miestą, regis, amžiams paženklinusios emocinės bei fizinės prievartos kultūros.

Roberto Zucco provaizdis – praėjusio amžiaus 9 dešimtmetyje realiai Vakarų Europoje siautėjęs serijinis žudikas Roberto Succo, paskelbtas labiausiai ieškomu nusikaltėliu Prancūzijoje, Italijoje ir Šveicarijoje. Koltèso pjesės Zucco – tai vienišas jaunas žmogus, nesugebėjęs prisitaikyti prie socialinių normų ir atmetantis bet kokio pobūdžio bendruomeniškumo poreikį. Jo asocialumas – simbolinio pobūdžio, dinamiškas: pirma jis atsiskiria nuo šaknų (nužudo motiną), tada atmeta socialinę tvarką (nužudo policijos inspektorių), o galiausiai, nužudęs mažą berniuką, palaidoja ir savo praeitį. Tai žiauri pjesė, kupina Koltesui būdingo poetiškumo, absurdo filosofijos ir net savotiško sentimentalumo, laviruojanti kažkur tarp Tarantino ir Žižeko filosofijos, nagrinėjanti „hamletiškas“ ar „oidipiškas“ temas šiandienos socialinių bei kultūrinių problemų kontekste.

VIDEO: Spektaklis „Roberto Zucco“

B.M. Kolteso „Roberto Zucco“ – tai bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija kuriamas spektaklis, režisūros studijų ketvirtakursio (kurs. vad. Jonas Vaitkus ir Agnius Jankevičius), jau sėkmingai debiutavusio profesionalioje scenoje (G. Hauptmann „Vieniši“ pastatymas Lietuvos Rusų dramos teatre), baigiamasis darbas ir debiutas J. Miltinio teatre.

Spektaklio „Roberto Zucco“ premjera balandžio 13, 14 dienomis 18 valandą Juozo Miltinio dramos teatre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/