Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 05, 15:25

Prestižinis apdovanojimas lietuviams – auksas tarptautiniame dizaino konkurse už „Lewben Art Foundation“ meno albumą

Lietuvio dizainerio Viliaus Dringelio sukurtas išskirtinis „Lewben Art Foundation“ išleisto meno albumo „Art & Us“ dizainas neliko nepastebėtas didžiausiame tarptautiniame dizaino apdovanojimų konkurse „A' Design Award & Competition“. Prestižiniame konkurse Italijoje meno albumas „Art & Us“ apdovanotas auksu leidinių kategorijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Meno albumas
Meno albumas / Asmeninio archyvo nuotr.

Didžiausias, žinomiausias ir įtakingiausias tarptautinis dizaino apdovanojimų konkursas „A' Design Award & Competition“ (designaward.com) paskelbė 2020–2021 m. rezultatus – išrinkti laimėtojai iš 108 šalių skirtingose dizaino kategorijose.

Dalyvių darbus atsakingai vertino tarptautinė kompetentinga komisija, sudaryta iš didelę patirtį turinčių mokslininkų, spaudos atstovų, dizaino sričių profesionalų bei verslininkų, kurie, vertindami darbus, visą savo dėmesį skyrė net pačioms menkiausioms detalėms.

Viso pasaulio geriausi darbai, projektai ir paslaugos, kuriuose atsispinti aukštos kokybės dizainas, technologijos ir kūryba, laimi „A' Design“ apdovanojimą – sugebėjimus dizaino ir inovacijų srityje liudijantį simbolį.

Asmeninio archyvo nuotr./Meno albumas
Asmeninio archyvo nuotr./Meno albumas

Svarbiausius kolekcijos kūrinius ir pastarųjų metų projektus įamžinantį ir „Lewben Art Foundation“ pristatantį albumą „Art & Us“ fondas išleido 2019 metais. Knygos meno konkurse, Lietuvoje kasmet organizuojamame Kultūros ministerijos, ši knyga meno leidinių kategorijoje apdovanota už inovatyvią raišką.

„Procesas yra vienas įdomiausių kūrybos etapų, todėl didelę reikšmę suteikiu klaidos ir taisyklių santykiui, jų pasekmėms, eksperimentavimui, nes taip galima atrasti įvairių netikėtumų, praplėsti suvokimą. Šioje knygoje buvo panaudota daug inovatyvių sprendimų, kurie kartais gali pasirodyti netikėti atitinkamame kontekste, bet kuria savitą istoriją. Pagrindinis šio meno albumo įkvėpimas – menininko eskizų knygelė, todėl, norint sustiprinti šį įspūdį, kiekvienam puslapiui buvo sukurtos išskirtinės intuityvios tekstūros ir panaudotos skirtingos gamybos technologijos“, – pasakoja knygos dizaineris Vilius Dringelis.

„Su Viliumi Dringeliu bendradarbiaujame jau daug metų – jis kūrė grafinį dizainą beveik visoms „Lewben Art Foundation“ parodoms, bet meno albumo dizainą patikėjome jam pirmą kartą. Kurdami šią knygą, pirmiausia norėjome papasakoti apie mus, mūsų kolekciją, projektus, komandą, drąsų ir inovatyvų požiūrį į parodas ir leidybą. Tai, kad albumas galiausiai sulaukė ir aukso apdovanojimo prestižiniame tarptautiniame konkurse, tik dar kartą patvirtina, jog su puikia komanda einame teisinga linkme“, – teigia knygos sudarytoja ir „Lewben Art Foundation“ direktorė Ugnė Bužinskaitė.

Asmeninio archyvo nuotr./Knygos projekto komanda
Asmeninio archyvo nuotr./Knygos projekto komanda

VšĮ „Lewben Art Foundation“ 2013 m. įsteigė meno mecenatas, kolekcininkas ir „Lewben“ valdybos pirmininkas Vilius Kavaliauskas kartu su žmona Rita Kavaliauskiene tam, kad nuolat auganti ir jau per 1500 darbų sukaupusi bei daugiau nei 300 menininkų pristatanti kolekcija taptų atvira visuomenei.

2021 m. pradžioje „Lewben Art Foundation“ laimėjo Vilniaus miesto savivaldybės konkursą įveiklinti patalpas Vilniaus senamiesčio širdyje – Bernardinų g. 6-12, kur jau 2022 m. antroje pusėje atvers naują, šiuolaikišką, daugiafunkcį meno centrą, skirtą šiuolaikinio Lietuvos ir užsienio meno pristatymui ir edukacijai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą