2015 01 29 /2015 01 30

Jonas Mačiulis ir „Real“ Eurolygos „Top 16“ etape suklupo prieš turnyro čempionus

Pirmąją nesėkmę Eurolygos turnyro „Top 16“ varžybų etapo penktojo turo rungtynėse patyrė E grupės lyderis Jono Mačiulio Madrido „Real“ (Ispanija) klubas, ketvirtadienį svečiuose 86:90 (31:23, 23:23, 15:22, 17:22) nusileidęs ketvirtąją pergalę iškovojusiems bei antroje vietoje esantiems Eurolygos čempionams Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) krepšininkams.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmoji rungtynių pusė sėkmingiau klostėsi „karališkajam“ klubui. Svečiai rezgė vieną po kitos rezultatyvias atakas ir prieš antrąją rungtynių dalį dar turėjo 8 taškų pranašumą (54:46).

Iškart po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – ir toliau 6-8 taškų persvarą turėjo „Real“ komanda. Vis tik trečiojo kėlinio pabaigoje Tel Avivo ekipa surengė spurtą 10:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 68:67.

Ketvirajame kėlinyje žaidimas klostėsi taškas į tašką, tačiau laiku iniciatyvą perėmę ir kelių taškų pervarą įgiję šeimininkai pergalės iš savo rankų jau nepaleido – 90:86.

J.Mačiulis į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 4 taškus, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį bei kartą suklydo. Per 13 žaidimo minučių (13:04) J.Mačiulis prametė tritaškį ir pataikė 2 dvitaškius iš 5.

Sėkmingiausiai svečių gretose žaidė Felipe Reyesas (20 tšk. ir 11 atkovotų kamuolių), Gustavo Ayonas (13 tšk.) ir Sergio Llullas (11 taškų).

Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Marquezas Haynesas ir Sofoklis Schortsanitis, 16 – Sylvenas Landesbergas.

Ketvirtadienį vėlai vakare pasibaigusiame E grupės mače pirmąją pergalę iškovojo Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) komanda, savo aikštėje  86:69 (22:12, 25:17, 17:18, 22:22) nugalėjusi Berlyno „Alba“ (Vokietija) penketuką.

Nugalėtojams Bobanas Marjanovičius pelnė 17 taškų (12 atk. kam., 28 naud. bal.), Charlesas Jenkinsas – 12, Branko Lažičius – 10, Nikola Kalničius, Stefanas Jovičius ir Nemanja Dangubičius pridėjo po 9 taškus.

14 taškų pralaimėjusiems įmetė Jamelas McLeanas, 11 – Cliffas Hammondsas, 9 surinko Reggie Reddingas.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 4 367:392

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupių komandos, o Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).