2015 10 22 /2015 10 23

Po rezultatyviausio Mindaugo Kuzminsko mačo Eurolygoje krito ir „Maccabi“

Eurolygos antrojo turo D grupės rungtynėse Malagos „Unicaja“ (2/0) ekipa su Mindaugu Kuzminsku išvykoje 93:82 (24:21, 23:26, 21:16, 25:19) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (0/2), o lietuvis tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Tai rezultatyviausias M.Kuzminsko Eurolygos mačas karjeroje.

Per 21 minutę M.Kuzminskas įmetė 23 taškus (6/6 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, triskart suklydo, blokavo du metimus, išprovokavo 4 pražangas, o pats taisykles pažeidė 3 sykius. Lietuvis surinko 25 naudingumo balus.

„Unicaja“ rungtynes pradėjo puikia keturių minučių atkarpa, kurią dvitaškiu užbaigė M.Kuzminskas – 10:2. Malagos ekipa dominavo pirmajame ketvirtyje, o vienas vedlių buvo ir lietuvis, pataikęs dar ir dvi baudas bei tritaškį – 17:7. Vis dėlto, ketvirtį 5 taškais iš eilės užbaigė „Maccabi“ ir iš svečių persvaros liko trys taškai – 21:24.

Antrasis ketvirtis klostėsi taškas į tašką, o sulig jo pabaiga „Maccabi“ jau pirmavo, tačiau M.Kuzminsko dvitaškis atstatė lygybę – 47:47.

Trečiąjį M.Kuzminskas pradėjo tritaškiu, o netrukus įmetė dar du dvitaškius ir vedė „Unicaja“ į priekį – 56:51. Malagos klubas po trijų kėlinių buvo priekyje 68:63.

Lyderio vaidmenį ketvirtajame kėlinuke perėmė Nemanja Nedovičius, pataikęs savo trečią tritaškį ir pridėjęs du iš eilės dvitaškius, „Unicaja“ pirmavo – 80:74.

Likus žaisti beveik 4 minutes į aikštę vėl sugrįžo M.Kuzminskas. Jis iškart įmetė tritaškį ir dvitaškį, o netrukus blokavo metimą bei perėmė kamuolį ir „Unicaja“ susigrąžino dviženklę persvarą – 91:80. Per likusį laiką „Maccabi“ atsitiesti nesugebėjo.

„Maccabi“: T.Rochestie 18 (6/11 dvit., 7 atk. kam.), T.Mbakwe (5/6 dvit., 17), D.Smithas (8 atk. kam.) 14.
„Unicaja“: M.Kuzminskas (6/6 dvit., 3/5 trit.) 23, J.Smithas (3/5 trit.) 17, N.Nedovičius (3/4 trit.) 13.