2018 12 29

Labai nusivylęs Šaras: „Seniai mačiau tokį „Žalgirį“

Šarūnas Jasikevičius sunėręs rankas mindžikavo Gran Kanarijos arenoje priešpaskutinę rungtynių minutę. Net Artūro Milaknio tritaškis, sukarpęs skirtumą iki trijų taškų, jo neatgaivino. „Žalgirio“ žaidimas paskutinėse Eurolygos pirmojo rato rungtynėse labai nuvylė trenerį. Žalgiriečiai nusileido Las Palmaso „Gran Canaria“ 66:73 ir tarpinį finišą pasiekė su 7 pergalėmis bei 8 pralaimėjimais.
Las Palmaso „Gran Canaria“ – Kauno „Žalgiris“
Las Palmaso „Gran Canaria“ – Kauno „Žalgiris“ / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Šarūnas Jasikevičius kaip orkestro dirigentas mosavo rankomis prie šoninės linijos.

Bet jam tai visai nebuvo smagus užsiėmimas.

Viesulu besisukdamas prie šoninės linijos, jis laukė žaidėjų pasiaiškinimo už tai, kas vyksta aikštėje.

„Turime laikytis žaidimo plano!“ – į platesnes diskusijas per ilgąją pertrauką su Eurolygos žurnalistu nesileido Š.Jasikevičius, kai užmigdyti Las Palmaso šilumos neagresyvūs jo auklėtiniai po dviejų kėlinių atsiliko 26:36.

Po pertraukos „Žalgirio“ strategas sunėręs rankas prarijo dvi „Gran Canaria“ tritaškes piliules, kurios šokdino šeimininkų persvarą iki 16 taškų 29:45.

Prie šoninės linijos tūžęs „Žalgirio“ strategas ieškojo net ir netikėčiausių situacijos sprendinių.

18-mečiai Rokas Jokubaitis ir Erikas Venskus net nesapnavo, kad atkaklių Eurolygos rungtynių ketvirtojo kėlinio pradžioje abu bus aikštėje.

Kai „Žalgiris“ dar bandė užsikabinti ir priartėjo vienženkliu skirtumu (50:57), svečius į dar vieną nokdauną siuntė skausmingi „Gran Canaria“ tritaškiai (52:65).

„Žalgiris“ nepasidavė ir stojosi dar sykį, kai likus rungtyniauti 39,3 sek. priartėjo iki trijų taškų ir turėjo kamuolį rankose (66:69).

Bet legendinis „Eye of the Tiger“ hitas Gran Kanarijos arenoje nepabudino „Žalgiryje“ žvėries.

Žalgiriečiai suklydo tiesiog perduodami kamuolį iš rankų į rankas. Viltis surengti didžiausią kalėdinę vagystę po Grinčo pasikėsinimo subliūško. „Žalgiris“ suklupo 66:73.

Man tai skausmingas pralaimėjimas, nes tai nėra toks „Žalgiris“, kurį bandome kurti.

„Skausmingas pralaimėjimas. Labai. Seniai jau mačiau komandą be tokios energijos ir taip nesilaikant žaidimo plano.

Norėjosi surasti žaidėjus, kurie tą planą galėtų vykdyti. Momentais ieškojome tų žaidėjų darydami labai daug keitimų, momentais neturėjome ką daryti ir žaidėme su tais, kurie plano nesilaikė.

Įpūtėme kažkokių vilčių, kai po pertraukos mūsų įžaidėjai pradėjo kažką žaisti. Pradėjome truputį agresyviau rungtyniauti.

Bet visumoje, tikrai nemanau, kad nusipelnėme laimėti.

Seniai nesu taip nusivylęs visa situacija. Ir taip, kaip mes atėjome į šias rungtynes... Ko gero, nesugebėjau komandos priversti suprasti, kaip čia bus sunku.

Vis tik specifinė situacija su ta kelione ir laiko skirtumais. Kažkaip nesugebėjome įpūsti energijos“, – paniuręs kalbėjo Š.Jasikevičius.

– Galbūt varžovai kaip nors išmušė iš vėžių?

– Nebuvo nieko, ko mes nelaukėme.

Viena yra pasiruošti, kita perteikti į aikštę. Mes to nesugebėjome padaryti.

Man tai skausmingas pralaimėjimas, nes tai nėra toks „Žalgiris“, kokį bandome kurti. „Žalgiris“ visada pasižymi energija, kovingumu. Pirmas 25 minutes tai buvo absoliutus atvirkštinis vaizdas, ką mes ruošėme.

Ypač nuvylė įžaidėjai.

Pasakyčiau, iš visų galbūt Rokas labiausiai laikėsi žaidimo plano. Tik gaila, kad porąkart kamuolys išslydo iš rankų. Tai kažkiek atleidžiama, bet...

– Kas padėjo užsikabinti už rungtynių trečiojo kėlinio pabaigoje?

– Sunku pasakyti. Nežinau, ar „Gran Canaria“ atsipalaidavo prie tokio skirtumo. Gal mes kažkiek bandėme iš savęs spausti agresyviau. Bet tai nebuvo „Žalgiris“, kokį mes įpratę matyti.

– „Žalgiris“ neįpratęs žaisti ir be trijų svarbių žaidėjų. Kaip tos traumos išbalansuoja komandą?

– Mes galėjome laimėti su šita komanda.

– Kiek Nate'o Wolterso žaidime jaučiasi traumos padariniai?

– Galvoju, jaučiasi. Bet viena yra traumos padariniai, o visai kita, kai jis nesilaiko žaidimo plano.

– Kaip galima įvertinti ne tik „Žalgirio“ rezultatą pirmajame Eurolygos rate, o visą žaidimo augimą?

– Komandos augimas kažkuriuo metu tikrai pasireiškė. Galvoju, matėsi daug pozityvių ženklų, kuriuos absoliučiai sustabdė traumos.

Šių rungtynių neteisinu traumomis, bet kalbant apie komandos augimą, traumos mus labai stabdo.

– Kiek skausminga yra ta Leo Westermanno netektis mėnesiui, kai jis buvo įgavęs gerą formą ir „Žalgiris“ taip juo tikėjo sugrįžtant po sunkios traumos?

– Čia gyvenimas. Antanas irgi gavo traumą po geriausių rungtynių. Reikia iš to išlipti, persilaužti, duoti daugiau energijos.

Skaitau žaidėjų komentarus. Jie sakė, kad reikia sužaisti labai geras rungtynes. Jiems nereikėjo kažkokių supermeniškų pastangų. Bet tikrai reikia laikytis žaidimo plano, nes jei jo nesilaikome, griūvame kaip komanda.