2014 12 04

Tik 2 taškus per pirmąjį kėlinį surinkęs „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo „Anadolu Efes“ – 57:66

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą Eurolygos savaitės rungtynėse namuose priėmė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą ir patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą. Žalgiriečiai tragiškai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 2:16. Šeštoji pergalė „Anadolu Efes“ ekipai užtikrino vietą kitame etape, dėl kurios Kauno klubui dar teks pakovoti.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18)

„Žalgirio“ ir „Anadolu Efes“ dvikova buvo paskelbta savaitės rungtynėmis, tačiau jau po pirmojo kėlinio buvo aišku, kad šiame susitikime intrigos pritrūks. Blogiausią Eurolygos istorijoje kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ per 10 minučių pataikė vieną taiklų metimą iš 14-os ir padarė 7 klaidas.

„Žalgiris“ tapo vos trečiu klubu Eurolygoje, kuriam pavyko pelnyti vos du taškus per kėlinį. Tokį antirekordą taip pat pasiekė Trevizo „Benetton“ ir Atėnų „Maroussi“ ekipos, kurios jau yra išnykusios iš krepšinio žemėlapio.

„Žalgiris“ per 10 minučių pataikė vieną metimą iš 14-os ir padarė 7 klaidas.

Rungtynių pradžioje sėkmingo žaidimo skonį pajutę turkai likusių rungtynių metu saugojo susikauptą pranašumą. Kauniečiai intrigą bandė grąžinti ketvirtajame kėlinyje, kai sėkmingą atkarpą sužaidė Jamesas Andersonas, tačiau amerikiečio pastangų nepakako.

Galutinis rezultatas įrodė, kad susitiko tikrai geriausiai besiginančios komandos šio sezono Eurolygoje.

Kauno ekipoje rezultatyviausias buvo keturis tritaškius pataikęs ir 18 taškų surinkęs Jamesas Andersonas. Paulius Jankūnas pridėjo 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

Turkijos ekipoje rezultatyviausias su 14 taškų buvo D.Draperis. S.Perperoglou surinko 13 taškų, o geriausias rungtynes Eurolygoje sužaidęs Donnie McGrathas pelnė 12 taškų.

Prieš šias rungtynes pasirodė pranešimų, kad amerikietis gali sugrįžti į Kauno „Žalgirį“.

Pirmąsias šių komandų rungtynes Stambule per įnirtingą kovą laimėjo žalgiriečiai, 65:62.

Tokį antirekordą taip pat pasiekė Trevizo „Benetton“ ir Atėnų „Maroussi“ ekipos, kurios jau yra išnykusios iš krepšinio žemėlapio.

Turkijos klubui dėl traumų negalėjo padėti pagrindinis vidurio puolėjas, rezultatyviausias „Anadolu Efes“ krepšininkas Nenadas Krstičius, taip pat jaunasis puolėjas Cedi Osmanas.

Ši nesėkmė žalgiriečių pozicijos kovoje dėl patekimo į „Top 16“ etapą per daug nesugadino, nes pralaimėjimą patyrė ir „Nizhny Novgorod“ ekipa.

Devintąsias Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes Kauno „Žalgirio“ komanda gruodžio 12 dieną svečiuose žais su Kazanės „Uniks“ (Rusija) komanda, kurią namuose nugalėjo 77:71.

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18), 9055 žiūrovai.

Dvitaškiai: 9/37 (24 proc.) – 14/40 (35 proc.)
Tritaškiai: 6/16 (37 proc.) – 8/23 (34 proc.)
Baudos: 21/27 (77 proc.) – 14/18 (77 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 42 – 38
Perimti kamuoliai: 3 – 5
Klaidos: 14 – 8
Rezult. perdavimai: 7 – 10
Blokuoti metimai: 8 – 6

„Žalgiris“: J.Andersonas 18 (4/10 trit.), P.Jankūnas 13 (9 atk. kam., 2 blk.), R.Javtokas 6 (3 blk.), E.Ulanovas 6, A.Gudaitis 5, A.Milaknis 5, L.Lekavičius 3 (6 atk. kam.), D.Songaila 1, V.Kariniauskas ir V.Lipkevičius taškų nepelnė.

„Anadolu Efes“: D.Draperis 14, S.Perperoglou 13 (8 atk. kam.), D.McGrathas 12, M.Bjelica 10.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 6 2 700:647
2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 6 2 592:541
3. Kazanės „Uniks“ (Rusija) 4 4 604:583
4. Kauno „Žalgiris“ 4 4 574:557
5. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 3 5 621:688
6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 1 7 621:696

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18)

40 min. Vienas komandą tempti sumanęs J.Andersonas pelnė dar vieną tritaškį.

38 min. M.Bjelica surinko penkis taškus iš eilės ir mažino šeimininkų viltis pakovoti dėl pergalės. J.Andersonas pataikė dar vieną svarbų tritaškį. D.McGrathas pelnė dar du taškus – 53:61.

36 min. L.Lekavičius pataikė svarbų tritaškį. Iškart po to tolimą metimą pataikė ir J.Andersonas, suteikdamas vilties vietos sirgaliams. M.Bjelicos dvitaškis mažino aistras arenoje – 47:57.

34 min. J.Andersono tritaškis mažino atsilikimą iki 11 taškų. D.Šaričius pataikė vos antrąjį savo dvitaškį – 39:52.

32 min. Pirmuosius taškus paskutiniame ketvirtyje pelnė D.McGrathas – 36:50.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 36:48 (2:16, 18:16, 16:16)

30 min. Kėlinį užbaigė įspūdingas A.Gudaičio dėjimas.

28 min. S.Perperoglou pataikė dvitaškį. P.Jankūnas ir toliau rinko taškus baudos metimais. Vieną iš dviejų baudos metimų pataikė A.Gudaitis – 33:48.

26 min. R.Javtokas pataikė dar du baudos metimus. D.McGrathas pataikė antrąjį tritaškį. Dar du baudos metimus realizavo A.Milaknis. P.Jankūno dvitaškis mažino atsilikimą iki 14 taškų – 30:44.

24 min. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus šiame kėlinyje pelnė E.Ulanovas. Žalgirietis pataikė pirmąjį baudos metimą, o po antrojo atkovojo kamuolį ir pridėjo du taškus. S.Perperoglou atsakė tritaškiu – 23:39.

22 min. O.Ulubajus kėlinį pradėjo tritaškiu, o G.Krapikas gavo techninę pražangą už ginčus su teisėju – 20:36.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 20:32 (2:16, 18:16)

20 min. M.Bjelicos tritaškis nutildė kauniečių sirgalius. J.Andersonas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. D.Draperis pelnė dar vieną dvitaškį. P.Jankūnas ir vėl rinko taškus baudos metimais. Po L.Lekavičiaus pražangos du baudos metimus realizavo ir D.Draperis. Kėlinį užbaigė J.Andersono dvitaškis.

18 min. O.Ulubajus pelnė dar du taškus. Du baudos metimus realizavo ir dešimties taškų skirtumą atstatė E.Ulanovas – 15:25.

17 min. D.Draperis pataikė antrąjį tritaškį. P.Jankūnas pelnė du taškus ir pridėjo du baudos metimus – 13:23.

16 min. A.Milaknis pataikė tritaškį ir prikėlė kovai Kauno ekipos sirgalius. D.Draperis iškart po to pataikė dvitaškį – 9:20.

14 min. R.Javtokas pirmuosius taškus pelnė baudos metimais – 6:18.

12 min. O.Ulubajaus dvitaškis pradėjo antrąjį kėlinį. Netrukus pasižymėjo ir A.Gudaitis, tačiau kauniečiams reikėjo rimtesnio spurto – 4:18.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 2:16

10 min. Tragiška rungtynių pradžia šeimininkams. G.Krapikas keitė vieną žaidėją po kito, tačiau problemų tai neišsprendė. Dar du taškus pelnė S.Lasme. Buvęs žalgirietis D.McGrathas pataikė dar vieną taiklų turkų tolimą metimą.

9 min. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelnė prie varžovų krepšio prasiveržęs P.Jankūnas. D.Šaričius taip pat atidarė savo sąskaitą – 2:11.

7 min. Dar du taškus pelnė S.Perperoglou – 0:9.

6 min. D.Draperis įsmeigė pirmąjį tritaškį – 0:7.

5 min. Kol žalgiriečiai bandė apsiprasti savo pačių aikštėje, O.Ulubajus įmetė dar vieną turkų dvitaškį – 0:4.

4 min. Po ilgai nesėkmingai regztų atakų pirmuosius taškus pelnė S.Perperoglou, kuris iškart po to atsitrenkė į reklaminį stendą ir buvo pakeistas. Aikštėje pasirodė Donnie McGrathas – 0:2.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Robertas Javtokas, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas, Vaidas Kariniauskas ir Paulius Jankūnas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius